18. august 1998 kell 22:00

Maapanga pankrot kohtus

Kohus algatas Maapanga pankrotimenetluse 1. juulil, täna toimub pankrotiasjas eelistung. Konkreetseid nõudeid Maapanga vastu pole veel esitatud.

Maapanga ajutine pankrotihaldur Maire Arm ütles eile, et tal on ülevaade Maapanga varadest ja kohustustest valmis, kuid keeldus seda enne tänast eelistungit tutvustamast.

Maapanga suurim võlausaldaja on riik ligi poole miljardi krooniga. Sellele summale lisandub 220 miljonit krooni, mille riik eraldas osalisteks väljamakseteks Maapanga klientidele, kelle raha jäi panka.

Eraisikute raha oli Maapanga sulgemisel arvetel 271 miljonit krooni ja äriühingute raha 167 miljonit krooni. Maapanga vara on 45 miljoni krooni ulatuses panditud Hüvitusfondile.

Maapangas toimunud kuritarvituste suhtes on nii Eesti Pank kui Maapanga viimane tegevjuhtkond esitanud avaldused kriminaalasja algatamiseks. Keskkriminaalpolitsei abidirektor Veljo Aleksandrov kinnitas eile, et kõik avaldused on koondatud üheks kriminaalasjaks. Ta ütles, et uurimisest saab rääkida paari kuu pärast.

Hetkel kuum