14. oktoober 1998 kell 22:00

Forekspanga juhid teada

Uue panga juhatuse esimehena hakkab tööle senine Investeerimispanga president Härmo Värk. Juhatusse kuuluvad Investeerimispangast veel Tauno Vanaselja korporatiivpanganduse direktorina, Kalle Norberg finantsturgude direktorina ja Priit Perens finantsdirektorina.

Forekspangast kuuluvad uue panga juhatusse Erki Urva personaalpanganduse direktorina ja Kaido Kangur äripanganduse direktorina.

Senisest ekspertide panga juhatusest lahkuvad Ivar Lukk, Urmas Pastarus, Danel Tuusis, Vahur Pindma, Mati Sumberg, Arvo Juhkami, Raivo Erik, Margus Kliimask, Ranno Pajuri, Angelika Koha, Ove Tüksammel.

Värgi sõnul tegi ta Pastarusele ettepaneku juhatusse jääda, kuid viimane keeldus.

Uue juhatuse peab kinnitama panga nõukogu, kelle omakorda peavad kinnitama aktsionärid.

Peale juhatuse võtab panga tegevjuhtimisest osa peaspetsialistidest ja valdkondade juhtidest koosnev juhtimiskomitee, mille koosseisu kinnitab uus juhatus.

Härmo Värk lausus, et juhatus stardib küll kuueliikmelisena, kuid pole välistatud, et lisandub veel 1--2 liiget.

Värk rääkis, et uue juhatuse liikmete valimisel Eesti Panga esindajad ei osalenud. «See on minu ettepanek moodustada selline juhatus,» lisas ta.

Värgi sõnul sõltub uue panga nõukogu valimine Eesti Pangast, aga ta avaldas lootust, et järgmise nädala jooksul peaks ka nõukogu selguma.

Uues pangas ei jätku tööd 60--70 inimesele. Värgi sõnul toimub koondamine ühtlaselt üle panga tagamaks efektiivsuse kasvu. Kes konkreetselt uues pangas jätkab, pole praegu veel teada. «Arutelud on käima pandud ja tehakse esimesi analüüse,» märkis Värk. ÄP

Hetkel kuum