1. november 1998 kell 22:00

Osa Keila Terko töötajaid jääb ukse taha

Täna hommikul annavad mitukümmend ASi Keila Terko töötajat notari juuresolekul volituse ettevõtte endisele juristile Maie Nugisele, kes viib töötajate nõudmised töövaidluskomisjoni.

Reedel keelas Keila teraviljakombinaadi uus juhtkond tööseisakule viidates tööle asumast 40 töötajal. Töötajad istusid kuni tööpäeva lõpuni kombinaadi fuajees, leides, et tööandja on nendega käitunud ebaseaduslikult.

«Töötajate õigusi on eiratud,» väitis Maie Nugis. Ta selgitas, et Keila Terko vara üleminekul ettevõtte uuele omanikule ASile Keila Veskid läksid sellele firmale automaatselt üle ka töötajate töölepingud. «Töötajad on uue omanikfirma heaks teinud ligi kuu aega tööd,» lisas Nugis.

Valdusfirma Ardi Grupp juhatuse esimehele Arkadi Gorlat?ile kuuluv AS Keila Veskid tegi sajakonnale Keila Terko töötajale ettepaneku kirjutada lahkumisavaldus ja tulla tööle Keila Veskisse neljakuulise katseajaga.

Maie Nugise andmetel on Keila Veski juriidiliselt mitteeksisteeriv firma, sest seda pole jõutud veel äriregistrisse kanda. «Kuidas saab selline firma inimesi tööle võtta,» imestas ta.

«Keila Terkol ei ole enam tootmisbaasi,» põhjendas ASi Keila Terko juhatuse esimees Aleksander Viiner väljakuulutatud tööseisakut. «Firmal ei ole ka raha koondamistasude maksmiseks,» väitis ta.

Ühispangale panditud Keila Terko hooned on tänaseks müüdud firmale, kes rentis hooned OÜ-le Menore Grupp. Viimast firmat formeeritakse praegu ümber ASiks Keila Veskid. Keila Terko seadmed, toorme- ja valmistoodangu varu on müüdud kahe firma vahendusel samuti Menore Grupile.

Aleksander Viiner ostis likviidsusprobleemide käes vaevleva Keila Terko 92 protsenti aktsiaid 15. septembril. «Aktsiaid ostes ei teadnud ma, et ettevõtte eelmised omanikud olid vara pantinud,» väitis Viiner. «Olen teinud vale sammu ja suure summa kahju kannatanud.»

Viiner ütles, et Keila Terko eelmiste omanike ja juhatuse tehinguid uurib praegu kriminaalpolitsei.

Viiner kinnitas, et valdusfirmas Ardi Grupp töötab ta kui tavaline lihttööline. Ühe Keila Terko vara ümberkantimisega hästi kursis oleva isiku väitel töötab Viiner aga Arkadi Gorlat?i otsese abina.

Hetkel kuum