13. jaanuar 1999 kell 22:00

Kõik suuremad jaemüüjad tõstsid bensiini hinda

Statoili teenindusjaamades maksavad bensiinid 95E ja 95K alates eilsest 6,55 krooni liiter. Bensiinide 98E ja 98K liitri hind on 6,75 krooni.

Diislikütuse hind Statoili tanklates tõusis 15 sendi võrra 5,60 kroonini.

Samale tasemele Statoiliga tõstis päeva jooksul bensiini müügihinnad ka Neste.

Neste automaatjaamades tõuseb kütuse 95E hind 6,30 kroonini.

Alexela Oili jaemüügi direktori Indrek Randveeru sõnul otsustas kütusefirma juba teisipäeval tõsta bensiini hinda 10 senti liitrilt. Diislikütuse hind tõuseb Alexela tanklates maakonniti erinevalt 5--10 senti, ütles Randveer.

Shell Eesti piirkonnajuht Kaido Kaare ütles, et firma bensiinijaamades lisandub nii diislikütuse kui ka bensiini jaemüügihinnale 10 senti.

Maailmaturu kütusehindade tõusu tõttu tõstsid Eesti suuremad kütusemüüjad bensiini jaemüügihinda ka läinud reedel või laupäeval keskmiselt 10 senti liitrilt. Tanklates tõusis enimmüüdava bensiini 95E liitri hind siis 6,45 kroonini.

Teisipäeva õhtul hakkas paaril viimasel päeval külmade ilmade toel 12,20 dollari piirini tõusnud toornafta hind maailmaturul jälle langema. Eile õhtupoolikul oli naftabarreli hind 11,17 dollari juures.

«Meil ei ole suuri varusid ja nii kõigub ka jaemüügihind kaasa,» ütles ASi Eesti Statoil peadirektor Epp Kiviaed.

Kiviaia sõnul on need kõikumised väga järsud ja sellest ei saa mööda vaadata. «Praegune hinnatrend on ikkagi tõusev,» lisas ta.

Eesti jaemüüjaid mõjutavad hinnakõikumised maailmaturul, sest kütusefirmadel pole laotingimuste tõttu võimalik soetada suuri varusid.

Statoil, Alexela ja osaliselt ka Shell ostavad bensiini hulgimüüjalt Nestelt.

Autor: BNS

Hetkel kuum