Kristina Traks • 26. jaanuar 1999 kell 22:00

Tallinna piimatööstus jäi mullu kahjumisse

Tallinna piimatööstuse juhatuse esimehe Aare Annuse sõnul oli kahjumi tekkimise peapõhjuseks Vene turu kadumine. Piimatööstuse müügist moodustas Venemaa eksport aga suhteliselt väikese osa.

Eelmise aasta esimese poolaasta lõpetas piimatööstus 5 miljoni krooni suuruse kasumiga.

Piimatööstuse eelmise aasta käive oli 522 mln krooni, mis on 1997. a tulemusega võrreldes 9% suurem. Käibe kasv toimus Annuse sõnul tänu eelmise aasta alguses suurenenud ekspordimahtudele. Kokku andis eksport piimatööstuse eelmise aasta käibest 20% ehk 100 mln krooni.

Selleks aastaks kavandab piimatööstus 500 miljoni kroonist käivet ja kasumit 6--7 miljonit krooni. Tallinna piimatööstusele kuulub ettevõtte enda hinnangul 20 protsenti Eesti piimatoodete siseturust.

Piimatööstuse 75 protsendi aktsiapaki omanik AS Epeks on otsustanud oma osaluse müüa välisinvestoritele. Osalust müüma volitatud Ühispank on piimatööstust müüa pakkunud Soome Valiole ja Ingmanile ning Rootsi Arlale. Tallinna piimatööstuse pressiesindaja Kristina Seimann ütles, et piimatööstuse müügiga ei kiirustata, vaid Ühispangal on aega uue omaniku leidmiseks poolteist aastat.

Aare Annus on öelnud, et piimatööstus on praegu sellises olukorras, kus praegused omanikud ei suuda tagada investeeringuid. Eelmise aasta alguses plaanis piimatööstus investeeringute mahuks 70 miljonit krooni, kuid investeeringud peatati kolmandas kvartalis.

Hetkel kuum