8. märts 1999 kell 22:00

Kellest peaks saama järgmine peaminister?

Kui tegemist on minu prognoosiga, siis ma arvan, et Andres Tarand. Ma arvan, et meie president on alati käitunud riigimehelikult ja mõelnud rahvale.

Rahvas oma eelistustega andis küllalt selge suuna, et Äripäeva soov, et tuleks parempoolne valitsus, ei ole päris õige. Kui hääled kokku lugeda, siis hääletas rahvas selgelt vasakpoolse pöörde poolt. Ja kui nüüd hakkaks näiteks valitsust juhtima Reformierakond, siis toimuks veelgi suurem riigi ja rahva võõrandumine.

Tundub, et Andres Tarand. Kui aga Edgar Savisaarel õnnestub ühe või teise erakonnaga kokku leppida, siis saab muidugi peaministriks Savisaar. Raske on prognoosida, kui ühtne kolmikliit on.

Ega suurt vahet ei ole, kes seal on. Praeguses olukorras ma välistaksin kaks meest, kõigi poolt armastatud Edgar Savisaare ja vähem armastatud Siim Kallase.

Kas on uus peaminister Mart Laar või Andres Tarand, seal suurt vahet ei ole. Pigem võiks olla Laar, kui varasemal ajal palju vigu teinud inimene. Loodetavasti on ta vigadest õppinud ja arvan, et ta on praeguse seisuga üks targemaid poliitikuid.

Viimased andmed olid sellised, et Isamaa sai paarkümmend häält rohkem kui Reformierakond ja mulle tundub see väga hea variandina, kui Mart Laarist saab järgmine peaminister.

Valimistulemused on igati sümpaatsed, sest parempoolsemad erakonnad said kokku 53 häält. Küllalt tekib siselahkhelisid ka selles kolmikliidus.

Kui midagi halba valimistulemuste juures välja tuua, siis see, et Mõõdukad, Isamaaliit ja Reformierakond saavad praktiliselt võrdse arvu kohti parlamendis ning nende seas ei ole domineerivat erakonda. Oleks kindel ühe erakonna ülekaal, nagu esialgu ka ennustati, siis oleks kokkulepete saavutamine lihtsam.

Hetkel kuum