29 märts 1999

Haridusministeeriumi hoonete müük osutub raskeks

Haridusministeeriumi Sakala tänava hoonete vastu tunneb huvi Tallinna muusikakeskkool, mis on kesklinna kolinud muusikaakadeemia taimelava.

Haridusministeeriumi riigivarade osakonna juhataja Tõnu Kaldre ütles, et muusikakeskkool tunneb juba pikka aega huvi kolimisest Sakala tänavale, mis vähendaks keskkooli ja kõrgkooli ühiste õppejõudude jalavaeva.

Juhul kui keskkool koliks Sakalasse, saaks ta tõenäoliselt enda käsutusse praegu haridusministeeriumi bilansis oleva Sakala 23 maja, kusjuures maja haldaja -- ministeerium -- ei muutuks.

Kivimäe hoonekompleksi, kus kool praegu asub, tahab endale saada Tallinna linn, et teha sinna Nõmme keskus.

«Kõik sõltub sellest, millised surve- ja huvigrupid Toompeal tööle asuvad,» tähendas Kaldre.

Kui Sakala tänava hoone läheb Tallinna muusikakeskkooli käsutusse, ei ole sellest rahaallikat ministeeriumi Tartusse kolimise katteks, selgitas Kaldre.

«Ministri üle huulte lipsanud idee ei pruugi olla üldse teostatav,» märkis Kaldre, lisades, et Tõnis Lukas oli eelmisel nädalal lootusrikas, ent esmaspäeval ei rääkinmud plaanist enam poolt sõnagi.

Haridusministeeriumi Tartusse kolimise idee sisaldus nii Isamaaliidu valimisplatvormis kui valitsuse moodustanud kolmikliidu koalitsioonileppes.

Haridusministeeriumi kolimise tõttu on uuel ministril kavas Tallinnas asuvad hooned maha müüa.

Isamaaliitlasest haridusministri Lukase sõnul laekub praegu ministeeriumi käes olevate hoonete müügist rohkem raha kui uue hoone soetamiseks Tartusse vaja on.

Ministeeriumil on Tallinna kesklinnas neli hoonet. Lukase hinnangul katab majade müügist saadav raha ka kompensatsioonid ametnikele, kes ei soovi Tartusse kolida ja peavad seetõttu lahkuma.

Hoonete müügihind kujuneb aga konkursil, nende turuväärtus ulatub kinnisvaraekspertide sõnul minimaalsest 5000 kroonist ruutmeetri eest kuni 10 000 kroonini, sõltuvalt ruumide otstarbest.

Haridusministeeriumi bilansis on hooned Tõnismägi 9 ja 11, kus on kasulikku pinda vastavalt 726 ja 938,4 ruutmeetrit, ning Sakala 21 ja 23, millest esimene on riikliku eksamikeskuse bilansis. Hoones Sakala 23 on pinda 996,7 ruutmeetrit.

Seega võib hoonete müügihind ületada julgelt 20 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum