Väinu Rozental • 26. aprill 1999 kell 22:00

Favora tankla Texacole

Malmi ja Pärna esindaja, advokaadi vanemabi Vello Luige sõnul peeti läbirääkimisi mitme tuntud kütuse jaemüügiketiga. «Texaco pakkumine oli rahaliselt soodsaim,» lisas Luik. Müügisummat ei soostunud ta avalikustama.

Valga turu väravas asuvat bensiinijaama sidus Favoraga ühine kaardisüsteem ning kaubamärk. Valter Malm on varem väitnud, et tankla müümise üheks põhjuseks oli see, et Favora kaubamärk pole pärast Favora pankrotiskandaali enam nii atraktiivne.

Favora kaubamärgi all töötavate tanklate haldaja ASi Favora Kapital peadirektori Toomas Saksa sõnul on Malm ja Põder lepingu katkestamisega rikkunud lepingut ühepoolselt. «Meile pole tankla müümisest ametlikult teatatud, kuigi lepingu kohaselt peaks teine pool seda tegema,» rääkis Saks. «Meil ei jää muud üle, kui kaitsta oma õigusi.»

Saksa hinnangul tähendab ühe tanklalüli kadumine ketist ka finantsilist kaotust. «Kliendid said Valgas kasutada meie kliendikaarti,» põhjendas Saks.

Favora Kapitali halduse all on praegu alles kümme tanklat, millest kolme -- Mäo, Kernu ja Võru tanklat -- seob vaid kaubamärk.

ASi Mäo Taba juhataja Rein Mäemat kinnitas, et nende tankla ostmise vastu pole keegi huvi üles näidanud.

Hydro Texaco Eesti juhatuse liikme Andres Kivistiku kinnitusel investeerib Texaco tänavu Eesti turule 100 miljonit krooni, mille eest ehitab või ostab vähemalt kümme tanklat.

«Kuna paljud tanklad on üleinvesteeritud, tahavad nende omanikud müüa oma kinnisvara kallilt,» kommenteeris Kivistik läbirääkimisi mitme tegutseva tankla ostmiseks. «Meie jaoks ei oma vara väärtust selle järgi, kui suur oli objekti ehitusmaksumus, vaid selle järgi, kui palju ta suudab toota.»

Hetkel kuum