18. mai 1999 kell 22:00

ETVd ähvardavad miljoninõuded

TV3 peadirektor Andres Jõesaar ütles eile, et eratelekanalite järgmine samm on kahjutasu nõudmine avalik-õiguslikult televisioonilt lepingu rikkumise eest. «Eelmisel nädalal saatsime Eesti Televisioonile märgukirja, milles nõuame aprillis ekraanil näidatud Atlas andmeside reklaami eest 79 900 krooni,» rääkis Jõesaar.

Teine nõue on Jõesaare sõnul seotud aprillis tasutud 8 miljoni krooniga reklaami mittenäitamise eest kuni 1. juulini. Nõude täpne suurus on TV3 peadirektori sõnul veel lahtine.

TV1 juht Vallo Toomet kinnitas, et eratelekanalid on pöördunud juristide poole hinnangu saamiseks kohtuasja algatamise kohta. «Leiame, et tegemist oli ettemaksuga,» lausus kaks päeva tagasi ETV-le nõutud 480 000 krooni tasunud Toomet.

Eesti Televisiooni peadirektor Toomas Lepp ütles, et eratelekanalite makstud 8 miljonit krooni ei käsitle ta ettemaksuna. «Ringhäälingunõukogu on reklaami mittenäitamise lepingust loobumise tunnistanud õiguspäraseks,» lausus ta.

Otsust taganeda eratelekanalite saavutatud suulisest kokkuleppest ning reklaamimüügi jätkamist põhjendas Eesti Televisiooni peadirektor majanduslike kaalutlustega.

«Juristide hinnangul oleks juba sõlmitud reklaamilepingute tühistamine meile väga kalliks maksma läinud,» rääkis Lepp.

ETV reklaamiosakonna juhataja Rivo Saarna ütles, et ETV sõlmib juba reklaamilepinguid terve aasta peale ette. «Nagu ütles ringhäälingunõukogu esimees Paul-Eerik Rummo, pole ringhäälinguseaduse muutmine sellel aastal eriti tõenäoline,» põhjendas ta.

ETV reklaami hinnakirja kinnitab ringhäälingunõukogu reedel. «Praegu müüme reklaami mõnevõrra kallimalt kui teised kanalid,» väitis Saarna.

Toomas Lepp kinnitas, et ETV juhatuse otsus reklaami müüki jätkata on seekord lõplik.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum