Kaido Einama • 25. mai 1999 kell 22:00

Paketijuhtija lükkab lõbu tagaplaanile

võrguühendus: 10 Mb/s Ethernet-kaardiga

ühenduskiirus: toetab kuni 384 kb/s andmeedastust

seadme juhtimine: DB-9 konsooli liides, tavalise veebilehitseja jaoks PolicyConsole liides, olemas SNMP Packeteeri toetus

mõõtmed: 44,3x4,9x30,5 cm

kaal: 4,2 kg

hind: 81 273 kr

Kui firma töötajad liiga palju Internetis Playboy leheküljel või jutukates aega veedavad, on asendamatu võrguliikluse juhtija, mis tähtsamale infole kiirema ligipääsu lubab.

Packetshaper on nagu firma kohtvõrgu ja välisühenduse vaheline liikluspolitseinik, kes jälgib, millisel infol on vaja kiiresti edasi pääseda ja mis võib järjekorras oodata, kuni tähtsad paketid on teele läinud või kohale saabunud.

Firma Packeteer toode jälgib alguses mõned päevad võrguliiklust ja teeb siis oma järeldused. Võrgu administraatorile pakutakse välja prioriteedid, mis masina arvates on firmale tähtis ja mis vähetähtis. Soovi korral saab tähtsusi ka käsitsi muuta.

Packetshaperist on abi peale meelelahutusega seotud liikluse tagaplaanile nihutamise ka muude mahukate, kuid ootamist kannatavate tegevuste ohjeldamisel. Näiteks kui firmal on kasutusel internetitelefon või on tarvis üle kanda videokonverentsi, ei lubata mahukal e-kirjal teele minna enne, kui ajakriitiline pilt või heli on liini vabastanud. Eesõiguse saavad ka ärile olulised andmebaasiprogrammid.

Packetshaperi abil saab veel täieliku ülevaate sellest, mis laadi info liigub sisevõrgust välja ja väljast sisse, tulemusi saab töödelda, esitada graafiliselt või koostada aruandeid.

Packetshaperil on võimalus juhtimiseks üle Interneti, mis vähendab võrguhooldaja jalavaeva. Seadme võib osta ka väiksemasse firmasse, kui infovahetuse optimeerimine toob seadmesse tehtud investeeringu tagasi. Packetshaperit on saada ka suurema võrgukiiruse jaoks, kiireim mudel suudab tõrgeteta lugeda ja sorteerida 45Mb/s liiklust.

Packetshaper on firma sisevõrgu ja välisvõrgu (Interneti) vahelise ühenduse paremaks ärakasutamiseks: olulisemad asjad enne, väheolulised pärast.

Hetkel kuum