Eesti korteriühistute liit astub poliitikasse

Praegu ühistutel ühtne nägemus elamupoliitikast ja oma soovidest puudub. Puustusmaa väitel on möödunud aastal koostatud riigi elamumajanduse arengukava teostamine küsitav, sest praeguse riigieelarve kärpimise perioodil ei jätku selleks raha. Arengukava koostas vabariigi valitsuse moodustatud elamumajanduse asjatundjate komisjon. Arengukava kohaselt on käesoleva aasta prioriteetideks luua infopank eluasemetaotlejate vajadustest ning võimalustest, munitsipaalelamufondi suurendamine, hüpoteektagatisega väärtpaberite turu loomine ja hüpoteekfinantseerimise agentuuri moodustamine.

EKÜLil on liidusiseselt lähiajal käivitumas energiasäästu arenguprojekt elamu- ja korteriühistutele, mis pakuks kompleksset eluaseme soojustus-, remondi- ning renoveerimisnõuannete ja töid teostavate ettevõtete paketti.

Rahastamisega on korteriühistutel endiselt probleeme, mõned ühistud on siiski Optiva Pangast laenu saanud. Siin aitaks läänemaailmas levinud fondide kaudu garantii andmine, kuid Eestis on puudu jõudlusest ja finantsidest, märkis Puustusmaa. Praegu Eestis viibiva rahvusvahelise korteri- ja elamuühistute keskliidu ICA Housing presidendi Rolf Trodini sõnul oli talle Eestis üllatuseks näha korterit, mille seina ja aknaraami vahel laiutab käelaiune pragu.

Eilsel visiidil kohtus Trodin Andres Tarandiga, täna kohtub majandusminister Mihkel Pärnojaga. Seejärel siirdub Trodin Lätti.

Eestis on ligi 4300 korteri- ja elamuühistut, Tallinnas ja Harjumaal 1350. Aktiivsemad ühistute loojad on Rakveres, kus ühistutegevus kolm aastat tagasi alguse sai.

Autor: ÄP

Hetkel kuum