Kristel Raesaar • 15. juuli 1999 kell 22:00

Operaatorfirmad Rasmanni valimisega rahul

«Tundes Rasmanni tean, et ta on mees, kes oskab ennast müüa,» ütles Muuga sadama operaatorfirma Refetra tootmisdirektor Toomas Uibokant. «Arvan, et see omadus ja tema kogemused tulevad sadama arengule kasuks.» Uibokant nentis aga, et Rasmanni puuduseks on tema kogenematus transiidi ja logistika alal. «Meilt tulnud kandidaat on oma ala väga suur spetsialist,» ütles ta sadamajuhi kandidaatide lõppvooru jõudnud Refetra juhatuse esimehele Erik Laidveele viidates.

Pakterminali juhi Raivo Vare sõnul pole erialase hariduse ja kogemuste puudumine Rasmanni puhul takistus. «Kõik on õpitav,» kinnitas ta. Vare pidas oluliseks Ühispanga Tallinna kontori direktorina töötava Rasmanni panganduslikku tausta. «Võti on majandamises ja panganduskogemus annab talle selleks eeldused,» rääkis Vare. «Täna on sadam olukorras, kus ta vajab eelkõie perspektiivset üldplaneerimist ja finantsjuhtimist.»

Endine teede- ja sideminister Vare avaldas arvamust, et ka teistel sadamaga seotud ettevõtetel ei tohiks vastvalitud juhatuse esimehega olulisi vastuolusid olla. «Arvan, et sadamastruktuurides keegi otseselt Rasmanni vastu ei ole,» sõnas Vare. «Seoses tema erastamisagentuuri taustaga võib väljaspool leiduda neid, kellele selline käik ei meeldi.»

Riho Rasmann ei osanud eile veel öelda, milliseid muutusi tema asumine Tallinna Sadama juhiks ettevõttes kaasa toob. Ta loetles vaid oma töö aluseks olevad märksõnad: «Kliendikesksus, läbipaistvus, komplekssus, ligipääsetavus, tehnoloogilisus, säästlikkus,» ja lisas, et on seni saanud nende põhimõtete paikapidavust kontrollida vaid väljastpoolt.

Tallinna Sadama nõukogu valis Rasmanni personaliotsingufirma Fontes esitatud kandidaatide seast välja kolmapäeval.

Kokku kandideeris teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni survel ametist tagandatud Tallinna Sadama eksjuhi Enn Sarapi kohale 55 meest.

Tallinna Sadama juhi konkursil kõrvale jäänud endine rahandusminister Mart Opmann kavatseb vähemalt sügiseni puhata ja plaanib seejärel asuda tööle kindlustusalal või tööstuses.

«Ma pole kümme aastat puhkusel olnud, seega naudin kujunenud olukorda täiel rinnal,» ütles Opmann. Enese sõnul ei suhtunud Opmann sadamajuhi kohale kandideerimisse algusest peale eriti tõsiselt ja võttis konkursist osa ainult tuttavate soovitusel. «Teadsin, et olin viimase kümne kandidaadi hulgas,» rääkis Opmann ja märkis, et talle on arusaamatu, miks ta lõppvooru ei pääsenud. «Aga see ei huvitagi mind,» lisas ta.

Peale koonderakondlase Opmanni kõrvaldas personaliotsingufirma Fontes konkursi lõppvoorust veel Pakterminali eksjuhi Anti Oidsalu, tolliameti peadirektori Rein Talviku ja reformierakondlasest ehitusettevõtja Priit Vilba.

35aastane Rasmann asub 65 000kroonise ametipalgaga sadamajuhina tööle 1. augustil.

Hetkel kuum