Kristel Raesaar • 25. august 1999 kell 22:00

Baltika alustab eksporti Poola ja Norrasse

Tänavu investeerib Baltika Poola turule sisenemiseks 1,5 miljonit krooni, ütles ettevõtte juhatuse esimees Meelis Milder. «Loodame kogu investeeringu tagasi teenida kahe aasta jooksul,» lisas ta.

Tuleval aastal loodab Baltika müüa Poolas vähemalt 6--8 miljoni krooni eest kaupa. 2001. aastaks prognoosib ettevõte juba ligi 15 miljoni krooni suurust käivet.

«See on minimaalne,» märkis Milder, lisades, et nii suurel turul on täpseid müügimahte raske prognoosida.

Esimese partii Baltika rõivaid on juba ostnud Poola suurim kaubamajade kett Centrum. Baltika toodangu müüki kohalikul turul arendab augustis rajatud tütarfirma Baltika Poland.

Rootsi tütarettevõte Baltika Sweden valmistab samal ajal ette sisenemist Norra turule, kus on plaanis müüki alustada järgmisel aastal.

Praegu müüb Baltika rõivaid peamiselt Eestis, Lätis ja Leedus ning Soomes ja Rootsis.

Baltika tütarfirma AS Baltman tegevdirektor Maire Milder ütles, et uuesti on kasvamas ka vahepeal kokku kuivanud eksport Venemaale. «Praegu on lepingute sõlmimise aeg ja huvi sealtpoolt on suur,» sõnas ta.

Meelis Milder märkis siiski, et Baltika jääb Venemaaga suheldes edaspidi väga konservatiivseks. Vene turu äralangemise tagajärjel jäi Baltika lattu seisma hulk kaupa, mille müümisest sai Baltika esimesel poolaastal 1,3 miljonit krooni kahju. «Tarbijale on pidevad allahindlused märk, et üldise kriisi mõjud on kandunud ka siseturule,» märkis Milder.

Uue turusituatsiooniga kohanemiseks püüab Baltika parandada oma turunduskontseptsiooni. «Kaasajastame kollektsioone ja hakkame pakkuma lisateenuseid,» rääkis Baltika turundusjuht Toomas Tiivel.

Alates sügisest viib ettevõte kõik kauplused ühise, Baltmani nime alla, moodustades Baltimaade suurima kaubandusketi, ütles Tiivel. Kokku on Baltikal 12 poodi Eestis, üks Lätis ja neli Leedus.

Esimesel poolaastal teenis Baltika kontsern 140 miljoni krooni suuruse käibe juures 100 000 krooni kasumit.

Vt. ka illustratsioon

Hetkel kuum