15. september 1999 kell 22:00

Muudatused SMSi saatmises

Klientide paremaks teenindamiseks sõlmisid Eesti Mobiiltelefon, Radiolinja Eesti ja Q GSM lepingu, mis võimaldab alates 10. septembrist Radiolinja Eesti ja Q GSMi klientidel vahetada SMS-lühisõnumeid ka EMT klientidega. Alates eelmise aasta 21. jaanuarist said Q GSMi ja Radiolinja kliendid saata sõnumeid omavahel. Lühisõnumi saatmise hind jäi kõikidel operaatoritel endiseks.

Lühisõnumivahetus kehtib vaid kliendi poolt saadetavate sõnumite kohta. Näiteks EMT teenuseid saldoinfo, infosõnumid jms ei saa teiste operaatorite kliendid oma telefonile tellida. Samuti ei saa Q GSMi ja Radiolinja kliendid saata mobiiltelefonilt lühisõnumina e-kirja, faksi, teadet peilerile ja piiparile, sest see teenus on mõeldud ainult EMT klientidele.

Kui mobiiltelefon on välja lülitatud või väljaspool võrgu teeninduspiirkonda, siis säilitatakse tekstisõnumeid operaatori lühisõnumikeskuses vastavalt sellele, kui pikk aeg on telefoni seadistuses sõnumi kehtivuseks märgitud.

Uus kord suurendab tõenäoliselt EMT lühisõnumikeskuse mahtu, sest suurima operaatori kliendid saavad nüüd sõnumeid vahetada ka teiste Eesti operaatoritega.

Hetkel kuum