ÄP fototoimetus • 22. september 1999 kell 22:00

Reaalajas börsiinfo sidevahendi kaudu

Börsil noteeritud ettevõtte aktsionär saab end jooksvalt aktsiahindadega kursis hoida mobiiltelefoni või peileri vahendusel.

Kevadest pakub peilerioperaator Baltcom koostöös Ühispangaga teenust nimetusega väärtpaberipeiler. Info börsil juhtunu kohta jõuab Baltcomi väärtpaberipeilerile 15 sekundiga.

Igal hommikul enne börsipäeva algust edastatakse peilerile põhinimekirja aktsiate lähima alumise toetustaseme ja lähima alumise vastupanutaseme kohta ning tõenäoline aktsiaturu liikumise suund. Päeva jooksul teatatakse tasemete läbimisest ja korrigeeritakse lähteandmeid vastavalt turu liikumisele.

Ühispanga info on Baltcomi peileril jagatud teemade kaupa nelja gruppi. Esimene grupp on juba nimetatud hommikune info. Teise gruppi saabub teateid ainult siis, kui aktsiate hinnad muutuvad oluliselt. Kolmas infoboks sisaldab jooksvat börsiteavet ja neljandasse edastatakse infot Eesti Panga kursside kohta järgmiseks kolmeks päevaks.

Võrreldes varasema Baltcomi börsipeileriga sisaldab väärtpaberipeiler rohkem infot, sh analüüse.

Väärtpaberipeilerit võivad kasutada kõik juriidilised isikud, nad ei pea omama kontot Ühispangas. Teenuse kuumaks algab 175 kroonist.

Suvest pakub Eesti Mobiiltelefon oma klientidele võimalust saada infot Tallinna väärtpaberibörsi kohta mobiiltelefonile SMS-lühisõnumi vahendusel. Info saatmiseks tuleb kirjutada lühisõnum ja saata see EMT numbrile 700. Vastus saabub samuti lühisõnumiga ja sisaldab aktsiainfot reaalajas. EMT lühisõnumi saatmine maksab sõltuvalt paketist 2.50 ja 3 krooni, eraldi kuumaksu tasuda ei tule.

Väärtpaberipeiler sobib inimesele, kes tegutseb aktiivselt börsil ja tahab end pidevalt hinnamuutustega kursis hoida. EMT teenus ei eelda vajadust operatiivinfo järele.

Autor: ÄP

Hetkel kuum