Renditud tööriistad kaovad jäljetult

Samal teemal: Tööriistad lahkuvad teadmata suunas, 16.03.1998

Tallinna majanduspolitsei on tabanud kolmeliikmelise grupeeringu, kes pettis tööriistu välja kuues firmas, ja teise petturite rühma kuuluva noormehe, tööriistu pole aga enam kusagilt võtta. Kaup müüakse kiirkorras, sageli kuulutustelehtedest leitud klientidele.

Kauba eest küsitakse vaid kümnendik sellest, mis asjad tegelikult väärt on. Nii tekibki olukord, kus kannatanud firma saab kahjutasu välja nõuda vaid kohtu kaudu, see on aga vaevaline, kui mitte hoopis kasutu ettevõtmine.

Kahjusummad on aga suured. ASilt Scanlift peteti välja üle 50 000 krooni maksvad tellingud. Mitmesaja tuhande kroonine kahju tekitati ASile Ehitustööriist. Balti Ehitustrust jäi petturi tõttu vaesemaks 65 000 krooni võrra. 30 000 krooni maksva elektrigeneraatori väljapetmise ASist Tööriistarent võib liigitada juba väikeseks kahjuks.

Petmisvõimalusi rohkendab asjaolu, et konkureerivad firmad ei ole altid oma kurbi kogemusi tutvustama. Äripäevas avaldatud lugu, kus oli ka ühe oletatava kurjategija pilt juures, tekitas suuremat huvi infovahetuse vastu.

Politsei soovitab rendifirmadel teha kliendi passist korralik koopia, proovida isik tuvastada, saada täpne info ehitatava objekti kohta, selgitada välja tööde teostaja, lasta rendileping täpselt ja selge käekirjaga täita, kahtluse korral fikseerida sõiduk, millega seadmed minema viiakse.

Autor: ÄP

Hetkel kuum