ÄP fototoimetus • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Rahapesuskandaalis esitati esimene süüdistus

Süüdistuses on nimetatud panga endist asepresidenti Lucy Edwardsit ja tema abikaasat Peter Berlinit, keda peetakse afääri keskseks figuuriks, ning Berlini äripartnerit Aleksei Volkovit. Kohtu alla lähevad ka kolm firmat -- Benex International Co ja Becs International LLC, mille presidendiks oli Berlin ning Torfinex Corp, mille president oli Volkov.

Kuigi meedia teatel on raha seotud Vene maffiaga, puudub süüdistuses viide maffiale.

Kaebealuseid süüdistatakse selles, et nad tegid 1996. aastast tänavu augustini ebaseaduslikku koostööd raha ülekandmiseks ning hoiuste vastuvõtmiseks Benexi ja Becsi kontodelt. Berlinit, Volkovit, Benexit, Becsi ja Torfinexit süüdistatakse ka raha ebaseaduslikus ülekandmises.

Süüdimõistva otsuse korral võivad Berlin ja Volkov saada kuni 15aastase vanglakaristuse ja 750 000dollarilise trahvi. Edwardsit ähvardab kuni viieaastane vanglakaristus ja 250 000dollariline trahv.

Firmadele võidakse määrata kuni 1,5 mln dollariline trahv. Prokurör nõuab ka mitme panga- ja maaklerikonto sulgemist. Need kontod, millel on ca 6,2 mln dollarit, on augustist saadik arestitud.

Süüdistuse kohaselt laekus Benexile 1996. ja 1999. aasta augusti vahel umbes 4,85 mld dollarit ja Becsile 2,0 mld dollarit. Tavaliselt laekus raha suurte summadena ja liikus edasi kolmandatele isikutele üle kogu maailma. Ülekandeid sooritas Torfinex saadud juhiste kohaselt.

Autor: ÄP

Hetkel kuum