Rahandusminister Siim Kallase hinnangul on ta leidnud retsepti kunstimuuseumi uue hoone ehitamisele hoo sisselükkamiseks - riigil tuleb müüa kultuuriministeeriumi hoone ning saadud miljonid suunata kunstimuuseumi ehitamiseks, kirjutab Postimees.
'Me räägime summadest suurusjärgus sada miljonit krooni ja rohkem,' vastas Kallas eile Postimehe küsimusele, kui suur võiks olla kultuuriministeeriumi Tallinnas asuvast hoonest aadressiga Suur-Karja 23 laekuv summa. 'Tegemist on muidugi esialgse hinnanguga, aga kinnistu ise on igatahes väga hea, see on fakt,' sõnas ta.
Rahandusminister nentis, et esialgu on tegemist siiski vaid ideega, mis tekkis eile külastades kultuuriminister Signe Kiviga selle sajandi esimesel poolel Eesti rahandusministeeriumi koduks olnud hoonet aadressil Kohtu 8. 'Kultuuriministeerium koliks pärast nende praeguse hoone müümist sinna ümber,' seletas Kallas.
Kalkulatsioonide kohaselt läheks kunstimuuseumi uue muuseumi ehitamine Kadrioru pargi äärsele Lasnamäe paeklindile rahvusvahelisel konkursil võitnud Soome arhitekti Pekka Vapaavuori kavandi järgi maksma umbes 440 miljonit krooni.
Parlamendi kultuurikomisjoni mõõdukast esimees Mart Meri lausus, et on niisugust riigikogu 1996. aasta otsuse (ehitada kunstimuuseumile uus hoone) elluviimise tarbeks raha toovat skeemi ammu oodanud.
'Tänavuses riigieelarves on kunstimuuseumi uuele majale ette nähtud kõigest 5,8 miljonit ja see summa on ju pigem sümboolne,' nentis Meri. Tema selgituste kohaselt kulub see raha suures osas vanade projekteerimisvõlgade tasumiseks. 'Aga kui Kallase ja Kivi skeem tõesti käivitub ning see raha tuleb, siis saab reaalsete ehitustöödega alustada vast juba järgmise aasta algul,' lootis Meri, kes oma sõnul ei oota kahe reformerist ministri plaanile valitsuses mingit vastuseisu.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Viimased uudised
Euroala tööstus pöördus kasvule
Hetkel kuum
Euribor langeb järgmise aasta lõpuks 2%-le
Tagasi Äripäeva esilehele