Ülo Toomsalu • 13. aprill 2000 kell 6:17

Tallinna randade koristamine algab laupäeval

Haljastajad alustavad Tallinna supelrandade korrastamist Harku järve ümbrusest ja Piritalt laupäeval, randade ujumiskõlblikkuse selgitamiseks võtab tervisekaitsetalitus veeproovid mai hakul, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haabersti on linnaosa asevanema Oleg Karpikovi kinnitusel supluspaikade puhtusel pidevalt silma peal hoidnud. 'Harku järve juures ja Kakumäel koristatakse kogu aeg. Laupäeval teeme sõudebaasi ümbruse puhtaks,' lubas Karpikov.

Nädalavahetusel alustab rannapuhastusega Pirita haljastusfirma, suvehooaja avamiseni kavandab linnaosavalitsus esindusranda heakorratöödele kutsuda ka koolilapsi ja pensionäre.

Linnaosa haljastuse peaasjatundja Täpi Made hinnangul on rannakoristajate kevadine töökoormus suur. 'Randa puhastati viimati 15. septembril, tundub, et palju õllepurke ja plastpudeleid on sinna sattunud ka laevadelt,' sõnas ta.

Mullu ei jäänud Pirita juhtkond rannakorrastusega rahule. Ütlesime, et kõik peab läikima enne rannahooaja avamist 15. mail, rõhutas linnaosa vanem Ülle Rajasalu.

Põhja-Tallinna valitsus loodab Stroomi ranna korda saada 6. mail suure laupäevakuga. 'Oleme välja kuulutanud riigihanke puhastusfirma leidmiseks ja 27. aprilliks on koristaja teada,' ütles Põhja-Tallinna haljastus- ja linnakujunduse osakonna juhataja Arvo Soorand.

Tallinna ja Harju tervisekaitsetalituse peadirektori Rein Rannamäe sõnul võetakse rannavee kontrollimiseks vajalikud veeproovid mai esimestel päevadel. 'Siis vaatavad meie inimesed ranna puhtuse üle ja annavad supelranna avamiseks nõusoleku,' osutas Rannamäe.

Hetkel kuum