Inno Tähismaa • 10. mai 2000 kell 10:37

Soros pakub toetust Euroopa Liiduga liitumise plusside ja miinuste arutamiseks

Täna hommikul kohtumisel peaminister Mart Laariga pakkus ülemaailmselt tuntud valuutaspekulant George Soros toetust Euroopa Liiduga liitumise plusside ja miinuste arutamisel.

Valitsuse pressibüroo teatel kinnitas Soros, et kavatseb finantsiliselt toetada nii Eestis kui teistes siirderiikides mittetulundusliikumist Euroopaga integreerumise toetuseks, mis ühtlasi vaatab kriitiliselt Euroopa Liidus tehtavatele otsustele ning nendele nõudmistele, mida kandidaatriikidele esitatakse.

Peaminister avaldas Sorose mõtetele toetust ning lisas, et poliitikast ning avalikust sektorist sõltumatu diskussioon Euroopa Liiduga liitumise protsessis on tema arvates Eestile väga vajalik.

George Soros on paari viimase aastaga (eriti seoses Vene ja Kagu-Aasia finantskriisidega) kaotanud suurema osa oma varandusest, mistõttu ta tõmbab kokku oma heategevuslikke projekte Ida-Euroopas.

Georg Soros tutvustas kohtumisel peaministriga plaane, mille kohaselt Avatud Eesti Fondi (AEF) tegevus kujundatakse ümber ühelt poolt ühiskonnauuringutega tegelevaks Avatud Poliitika Instituudiks, kuid teisalt jätkub AEF tegevus nii Balti Ameerika Partnerlusfondi kui ka muude finantsallikate kaasabil.

Hetkel kuum