Ülo Toomsalu • 14. juuni 2000 kell 6:26

EVR Ekspress tahab võistelda Edelaraudteega

Riigikogus riigi garanteeritud toetuseta jäänud Tallinna-Narva ja Tallinna-Tartu liinil tahab lisaks Edelaraudteele reisijatevedu alustada ka reisijaid seni Moskvasse ja Peterburi viinud EVR Ekspress, kirjutab Postimees.

EVR Ekspressi peadirektor Anti Selge ütles, et reisijateveoks saab kasutada olemasolevaid pehmeid reisivaguneid ja kümne aasta vanuseid vedureid, mida ettevõttel on piisavalt. 'Liinid oleme nõus käima panema paari kuuga, selle jaoks on vaja vaid aastaid seisnud vagunites väike remont teha,' lisas Selge.

Ajaliselt on EVR nõus riigiga kahel liinil opereerimiseks lepingu sõlmima nii üheks kui ka kümneks aastaks ning on nõus ka olukorraga, kus riigi toetus kinnitatakse riigieelarves vaid üheks aastaks korraga.

Selge kinnitusel on EVR huvitatud just nendest liinidest, mis praegu ei kuulu Edelaraudtee omandisse, vaid sõidavad Eesti Raudee infrastruktuuril. EVR on nimetatud liinidel nõus üheaegselt konkureerima ka Edelaraudteega, kui riik suudab mõlemale firmale reisijatevedu doteerida. 'Ühe võimalusena võiks kaaluda varianti, et meie opereerime kiirliinidel, sest meie vagunid on diiselrongidest mugavamad, ja Edelaraudtee osaks jäävad aeglasemad liinid, kus rong kõikjal peatub,' märkis Selge.

Hetkel kuum