30. juuni 2000 kell 6:11

Roolijoodikust Saaremaa vallajuht loobus ametist

Saaremaal purjuspäi naabrimehe muruplatsi autoga segi sõitnud Kärla vallavanem Toivo Vaik lubas eile ameti maha panna ja tunnistas, et käitus inetult, kirjutab Postimees.

Viimased neli aastat Saaremaa Kärla valda juhtinud Toivo Vaik andis lahkumisavalduse eile üle volikogu esimehele, kes peab vallavanema tagandamiseks nüüd puhkuste ajal erakorralise istungi kokku kutsuma.

Vaik tunnistas Postimehele, et oli pühapäeval purjuspäi autoroolis. 'Olen käitunud ebaväärikalt ning lahkumisavaldust esitamata jättes läheksin vastuollu oma südametunnistusega,' lausus ta.

Kärla valla tundmatuks jääda sooviv elanik kirjeldas Saaremaa ajalehele Meie Maa, kuidas Vaik sõitis pühapäeval oma valge ametiautoga Opel Astra Karujärve teelt naabrite muruplatsile ja selle üles sonkis. 'Ta tagurdas hirmsa hooga naabri krundi peale ja sõitis summutiga lepakännu otsa,' rääkis pealtnägija.

1998. aasta sügisel püüdis toona abipolitseinikuna tegutsenud Vaik purjuspäi koduvallas oma voli järgi korda majja lüüa, kuid lugu tuli ilmsiks ning Saare politseiprefektuur jättis mehe abipolitseiniku õigusteta.

Vaik möönis, et niisugune vahejuhtum leidis tõepoolest aset. Samas lisas ta, et tema poliitilised vastased puhusid loo üles.

Hetkel kuum