Ülo Toomsalu • 18. oktoober 2000 kell 6:15

Riigikogulased valmis kaitse-eelarvet muutma

Parlamendi riigikaitsekomisjon arutab järgmisel nädalal, kas survestada kaitseministeeriumi muutma järgmise aasta eelarve eelnõu nii, et anda kehvas seisus sõdurikasarmute renoveerimiseks täiendavalt kuni paarkümmend miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Eelarve muutmise kava sündis pärast seda, kui sai teatavaks, et kaitseväes vastavad ainult kaks väeosa sisemäärustikus kehtestatud olmetingimustele, vähemalt üheteistkümnes väeosa kasarmus napib ruutmeetreid, du??e, kraanikausse ja WC-kohti.

On kohti, kus sõdurid peavad hommikuti kolmekümnekesi ühe du?i või kahekümnekesi ühe WC-poti juures järjekorras seisma.

Riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar (Rahvaliit) ütles, et küsimus pole kaitsekuludele lisaraha leidmises, vaid kaitseministeeriumi 1,137 miljardi kroonise eelarve sisemistes ümberpaigutustes.

'Proportsioonid pole paigas, kui sellest miljardist tahetakse kulutada kasarmute renoveerimiseks vaid 16 miljonit ja sööklate remondiks seitse miljonit krooni,' ütles Tammsaar.

'Ennustan, et kaitse-eelarves võib tulla ümbertõstmisi ja suure tõenäosusega soovitame täitevvõimul eraldada rohkem raha sõdurite kasarmute olmetingimuste parandamiseks,' vaatas ta lähitulevikku.

Hetkel kuum