Ühtaegu ravimi hinna tõusuga vähenes Läänemaa haigla lepingu maht haigekassaga.
?Rahvaloendus näitas, et Läänemaal on haigekassa liikmeid arvatust vähem, seetõttu vähendati ka lepingu mahtu,? selgitas Läänemaa haigla peaarst Tõnis Siir. Ta ütles, et ravimid on toidu kõrval üks haigla suuremaid kuluartikleid.
?Kindlustatute arv on nii palju vähenenud,? kinnitas Läänemaa haigekassa direktori kohusetäitja Reet Tuisk.
Siiri sõnul ei ole veel selge, kui palju haigla peab kulu vähendama. ?Võib-olla tuleb ravimite nimekiri üle vaadata,? ütles ta. ?Alustame siiski ajurünnakuga.?
Reet Tuisu sõnul ei ole ravikindlustuslepingu mahu 10protsendiline vähenemine veel kindel. ?Avalik-õiguslik haigekassa hakkas tegutsema 1. jaanuarist, nõukogu kinnitab eelarve esimese kvartali lõpuks,? ütles ta.
Ravimite käibemaks tekitas peavalu ka apteekritele, kellel tuli kõik hinnad töö käigus ümber arvestada.
?Viis protsenti hinnatõusu ei ole inimestele probleem, aga meie töö ajas see segi,? ütles Läänemaa apteegi juhataja Marju Rebane. Tema sõnul on kassaaparaadid võimelised hinnale otsa arvestama vaid ühe käibemaksu. Nüüd on osal ravimitel 18protsendiline ja ülejäänutel 5protsendiline käibemaks.
Jaanuarist lisandus 5protsendiline käibemaks nii käsimüügi- kui ka retseptiravimitele. Varem olid 18protsendilise käibemaksuga maksustatud kreemid, osa ravimtaimi ja vitamiine.
Autor: ÄP Online
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.