Maailma suuruselt kuuenda majanduse, Silicon Valley`t hõlmava Ühendriikide rahvarikkaima California osariigi kasvutempo aeglustub mõnevõrra.
Osariigi peaökonomisti sõnul on languses süüdi kõrgtehnoloogiasektori langus ja osariigi kasvav energiakriis.
Osariigi töökohtade arv ja sissetulekute kasv jätkub vähemalt kuni 2002. aasta lõpuni.
Mõned analüütikud on avaldanud arvamust, et hoogu võttev energiakriis Californias võib sundima firmasid looma töökohti väljaspool osariiki juhul kui osariik ei võta midagi ette kindlustamaks energiavarustust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ka tehnoloogiaaktsiate langus Wall Streetil on loonud kahtlusi, seoses aktsiaoptsioonitulude kaotusega, seda eriti dot.com firmade hävinguga. Siiski olevat California peaökonomisti Ted Gibsoni sõnul nn. rikkuseeffekt tulnud eelkõige suurematest ja stabiilsematest firmadest nagu näiteks Cisco, mille panus optsionoituludesse on suisa 10%. Top 10 firmat annavad enamuse optsioonituludest.