Ühendriikide aktsiaturud liikusid reedel taas juba liigagi tuttavaks muutunud suunas.
Föderaalreservi intressikärbetest alguse saanud korrektsiooni peetakse enneaegseks ning esialgne arusaam, nagu oleks USA majandus teiseks poolaastaks madalamate intresside abil päästetud, on asendunud arvamusega, et toibumine võtab aega ning optimismiks võib põhjust olla alles käesoleva aasta neljandas või järgmise aasta esimeses kvartalis. Suurimaks kaotajaks on siinkohal jällegi tehnoloogiasektor. Reedel 3,56 protsenti kaotanud Nasdaqi üldindeks on nüüdseks tagasi aasta alguse tasemel ning 24. jaanuariga võrreldes 14 protsenti madalamal.
Reedel määrasid turu liikumise suuna suure kapitalisatsiooniga tehnoloogiaettevõtted. Investeerimispank Morgan Stanley kärpis Oracle prognoose, mis viis aktsia 13 protsendiga miinusesse ning tõmbas endaga tarkvarafirmade juhtimisel kaasa ka ülejäänud tehnoloogiasektori. Teiseks suureks kukkujaks oli personaalarvuteid tootev Dell, mis kaotas pärast uudist võimalike koondamiste kohta ligi 10 protsenti. Ka viimastel päevadel mõõdukalt pessimistlike tulevikuväljavaadete tõttu langusseeriasse läinud Cisco Systems jätkas kukkumist ning lõpetas 6 protsenti madalamal.
?veitsi maaklerifirma UBS Warburg eemaldas Nokia aktsia 10 soovitatud tehnoloogiaaktsia nimekirjast ja see viis reedel Helsingi börsi tasemetele, millel liiguti viimati 1999. aasta novembris.
Lisaks sellele mõjutasid Nokiat negatiivselt veel ka Siemensi ja Philipsi pessimistlikud kommentaarid mobiiltelefonide turu edasise arengu kohta. Nokia aktsia lõpetas päeva tervelt 9,42 protsenti madalamal 30,3 eurol.
Seotud lood
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.