Vaatamata opositsiooni ja ka mõne valitsusliidu saadiku vastuseisule säilitab uus advokatuuriseadus vandeadvokaatide suletud süsteemi, kuhu noortel juristidel on raske sisse murda, kirjutab Eesti Päevaleht.
43 koalitsioonipoliitiku häälega vastu võetud seadus reguleerib advokaadi kutset ja sätestab advokaadiks saamise piirangud. Keskerakonna saadikud pidasid põhiseaduse vastaseks sätet, mis lubab advokaadina töötada vaid advokaatide kutseühingu, Eesti Advokatuuri liikmel.
Eile hääletamata jätnud reformierakondlane Uno Mereste ütles nädala eest, et kuigi seadus esitati advokaatide teenistuse vähenemise ohu likvideerimiseks, siis parlamendi kohus on luua eeldused, et advokaaditeenused muutuksid inimestele odavamaks ja kättesaadavamaks.
?Advokaatide selts saab reguleerida, kui palju ta endale liikmeid juurde võtab, tagades sellega, et advokaate ei hakka kunagi palju olema ega nende tasud ei lange,? rääkis Mereste. ?Rahva seisukohast tähendab see advokaadi monopoli.?
Mereste sõnul on tööturule ilmumas palju noori juriste, kes piirangute puudumise korral suurendaksid advokaaditeenuste pakkumist ja lepiksid väiksemate tasudega.
Kohtus asjaajamise korral endale advokaadi võtmine käib Mereste sõnul üle jõu mitte ainult keskmisele eestlasele, vaid ka paljudele väikeettevõtjatele.
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.