Ülo Toomsalu • 6. märts 2001 kell 7:30

Viljandi taksode tulevik selgub mais

Eile arutas Viljandi linnavalitsus 30 Viljandi taksojuhi avaldust, milles nood paluvad linnalt võimalust kasutada bussijaama võrdselt teiste taksofirmadega, kirjutab Sakala.

Linnamajandusameti juhataja Priit Vihuri sõnul kehtib praegu kõigile firmadele võrdne kord ja võimalikud piirangud saab arutusele võtta alles pärast detailplaneeringu valmimist 1. mail.

'Linnavalitsus saab kuulutada taksoteeninduse peale avaliku konkursi,' nimetas Vihuri ühe tee, kuidas taksojuhtide mure lahendada võiks.

Juhataja lisas, et liikluskomisjon on andnud loa luua Viljandis veel kümme taksokohta: kolm Vabaduse platsil, kaks kesklinnas ja viis Uku tänaval. Esialgse detailplaneeringu järgi peaks bussiplatsil olema kolm kuni viis taksokohta.

Bussiplatsi taksojuhtide esindaja Joel Remmeli sõnul esitas Centrumi omanik Tauno Tuula 20 tingimust, mille mittetäitmise korral jääb senine ootekoht juhtidele suletuks.

Taksojuhid heidavad Tuulale ette ka jõulist tegevust. 'Ta tõmbas bussijaamas maha meie ematelefoni,' rääkis Remmel.

'Ma ei korralda linna taksondust, vaid esitan neile, kes tahavad Centrumi ja bussijaama juures taksoteenust pakkuda, sellised nõuded, mis annavad külalistele turvatunde ja mugavuse,' lausus Tuula.

Ärimees tõdes, et ühendas lahti bussijaamas olnud telefoni. 'Ma ei luba võõrast telefoni oma ruumides pidada,' kommenteeris ta seda.

Kuigi linnas on teisigi kohti, kus taksod seista saaksid, annab bussijaam taksojuhtidele peamise osa klientidest.

Hetkel kuum