Milano õnnetus on halvim SASi ajaloos

08. oktoober 2001, 14:34

Lennukompaniile SAS on täna hommikul Milanos juhtunud õnnetus halvim firma ajaloos, kirjutab MTV3.

Eelmisel korral juhtus SASil inimelu juhtunud õnnetus 1969. aastal Los Angeleses, kui firma DC8-lennuk sõitis laskudes merre halva nähtavuse tõttu. Õnnetuses hukkus tookord 15 inimest.

Milano õnnetus on SASile neljas inimelu nõudnud õnnetus. Varem juhtus õnnetus ka 1960ndal aastal, kui SASi Caravelle-lennuk sööstis kokku teise lennukiga Türgis Ankara lennuväljal. Tookord hukkus 42 reisijat.

Esimene lennukatastroof SASiga juhtus 1948. aastal, kui DC-6 lennuk tegi hädamaandumise Ühendriikides Northwoodis. Hädamaandumisel hukkus 32 inimest.

Sel aastal on SASi lennukitega juhtunud mitmeid ?napilt mööda? olukordi. Lennufirma tehnilise kontrolli ülem tunnistas juuni lõpus ühes ajaleheintervjuus, et lennuturvalisuse tase on märgatavalt nõrgenenud viimase kümne aasta jooksul.
Tookord oli pidanud 12 SASi lennukit lühikese aja jooksul tegema tehniliste ja muude viperuste tõttu hädamaandumisi või tagasi pöörduma lennuväljale.

21. juulil näiteks Stockholmist Helsingisse teel olnud SASi lennuk sattus võimsasse rahepilve. Helsinkis Vantaa lennujaamas seati kõik lennuki vastuvõtmiseks valmis, lennuk maandus küll viperusteta, kuid sai rahe tõttu kõvasti kannatada.

Ka juuni alguses hoiti Vantaa lennujaamas ära halvim, kui Kopenhaagenist tulnud SASi lennukis avastati tehniline rike. Olukorrast tuldi välja ilma ohvriteta.

Eelmisel korral oli SAS suurõnnetusele väga lähedal 1991. aasta detsembris, kui MD 80-lennuk tegi hädamaandumise põllule kohe pärast Arlandast õhkutõusmist. Masin purunes kolmeks osaks, kuid keegi ei hukkunud.

SAS teeb päevas üle tuhande lennu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing