Uus seadus aitab taganeda puhkuseosaku lepingust

ÄP Online 18. oktoober 2001, 00:00

?Kuigi Estraveli uudiskirja lugejate hulgas ei pruugi puhkuseosakumüüjate ehk nn time-share diilerite ohvreid ollagi, oleme me kindlasti kõik nende tegevusest kuulnud. Nende sihtgrupiks on tavaliselt hästiriietatud inimene tänaval või uhke auto omanik bensiinijaamas, kellele jutukas agent ligi astub ja teda toredale presentatsioonile kutsub,? kirjutab Estravel. ?Veel levinum viis on postkaartide ja kirjade koju saatmine, mis tihti algavad sõnadega ?Õnnitleme, olete võitnud...?.?

Tüüpiline lepingumüük kujutab endast paaritunnist hästikorraldatud ajuloputust, kus inimesele püütakse maha müüa 50 000?500 000 krooni suurune puhkuseosak ehk õigus suvila, hotelli või majutusklubi teenuste kasutamiseks mingite päevade jooksul igal aastal. Transport ega muud teenused hinna sisse ei kuulu. Müüjate ettevalmistus on niivõrd professionaalne, et paljud sõlmisid pärast kahetunnist töötlemist lepingu ja hakkasid hiljem kahetsema, kui olid sõprade-tuttavatega asjast rääkinud.

Uue seaduse 49. paragrahv sätestab, et seda tüüpi lepingutest ( koduukselepingud) võib tarbija seitsme päeva jooksul peale allakirjutamist taganeda. Selleks on tarbijal vaja teatada pakkujale kirjalikult oma soovist allakirjutamisele järgneva seitsme päeva jooksul. Kontaktandmed, kuhu teatada, on pakkuja kohustatud tarbijale eelnevalt teavitama tõestataval moel (tõestamise kohustus on pakkujal). Kui pakkujal on see teavitamine tegemata jäänud, on ka leping tühine ja kohapeal kasseeritud ettemaksu võib tagasi nõuda isegi ilma kirjaliku taganemiseta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing