Rakvere LK lollitab endiselt

Tõnis Oja 05. november 2001, 00:00

Poolteist aastat tagasi lollitas Rakvere Lihakombinaat väikeaktsionäridele ostupakkumist tehes tumedate tulevikuperspektiividega toiduainetööstuses ning meelitas neid ettevõtte aktsiaid müüma 4,7 krooniga. Pakkumist korraldanud Trigon Capitali nõukogu esimees Joakim Helenius nimetas seda koguni heldeks.

Äripäev avaldas tollal kahtlust Rakvere ja Trigoni helduse suhtes. Uudistetoimetaja Inno Tähismaa soovitas arvamuslehekülgedel vastupidiselt Trigon Kapitali partnerile Rasmus Krummile lihakombinaadi aktsiat koguni osta. Tagantjärele tark olles oli õigus Tähismaal ja umbes 300 väikeaktsionäril, kes Trigoni ajupesule vaatamata jäid kindlaks ja pole senini aktsiaid maha müünud.

Tõesti, Rakvere Lihakombinaat tõenäoliselt lahkub börsilt ning niigi vähekaitstud väikeaktsionärid muutuvad võib-olla veel kaitsetumaks. Tegelikult usun ma, et korraliku mittebörsiettevõtte puhul on väikeaktsionärid isegi paremini kaitstud, sest börsiettevõtted kipuvad pahatihti suur- ja väikeaktsionäridel vahet tegema, mittebörsiettevõtte jaoks ei ole vahetegemine aga eriti oluline.

Reedeses Äripäevas nimetab aga Rakvere Lihakombinaadi juht Olle Horm absurdseks olukorda, kus emaettevõte on noteeritud ühel, tütarettevõte aga teisel börsil, mistõttu peab ta tõenäoliseks, et ettevõte kaob peagi börsilt.

See on järjekordne hämamine. Olukord, kus emaettevõte ja tütarfirmad on noteeritud erinevatel börsidel, on täiesti tavaline nähtus. Näiteid ei ole vaja kaugelt otsida. Hansapank on noteeritud Tallinna, panga suurima omaniku Swedpanga aktsia aga Stockholmi börsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing