Padrik kritiseerib toetuste jagamist

23. november 2001, 08:25

Revisjonikomisjon avastas turvalisus- ja integratsioonitoetuste jagamist kontrollides puudusi kogu Tallinna projektitoetuste jagamise korras, mille korrektsuse eest peaks vastutama linnavalitsus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?See on üsna laialdane korralagedus. Projektide rahastamine ja toetuste andmine on korrastamata,? ütles volikogu revisjonikomisjoni esimees Jaana Padrik.

Tema sõnul on antud juhtumi puhul selge, et ?kala hakkab mädanema peast?. ?Võib-olla polnud linnavalitsusel vastavat kaadrit. Ma arvan, et turvalisus- ja integratsiooniametis valitses korralagedus, teadmatus ja võib-olla tehti midagi ka meelega,? ütles Padrik.

Ameti rahajagamise uurimise võttis riigiprokuratuuri käsul Tallinna majanduspolitseilt üle kaitsepolitsei. ?Kriminaalasi anti kaitsepolitsei uurida, kuna oli alust arvata, et asjasse on segatud kõrgemad riigiametnikud,? ütles prokurör Kristel Siitam.

Kriminaalasja abilinnapea Leivi ?eri kureeritud ameti rahakasutuse uurimiseks algatas majanduspolitsei 9. novembril ametiseisundi kuritarvitamist puudutava paragrahvi alusel. Lisaks ?erile on kahtluse all ameti juhataja Galina Pant?enko. ?er ja Pant?enko on mõlemad ametist vabastatud.

Paari päeva pärast valmiv volikogu revisjoniakt ei sisalda linnavalitsuse jaoks üllatusi, küll aga konkreetseid rahanumbreid.

Revisjonikomisjon esitab aruande linnavalitsusele seisukoha saamiseks esmaspäeval. Seejärel on linnavalitsusel võimalik aruannet kommenteerida ja selles sisalduvaid fakte põhjendada ning alles kokkuvõttest valmib volikogu otsuse eelnõu. Padriku sõnul tahab ta volikogu otsuse kätte saada detsembri alguseks, et jõulude ajaks oleks kõik lõpetatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing