Ülo Toomsalu • 5. detsember 2001 kell 8:42

Hoolimatu ehitaja jättis elanikud külma kätte

Tallinna südalinna kolmekorruselise kivimaja pööningut korteriteks ümber ehitav kinnisvaraarendaja lasi töömeestel talve hakul eemaldada majalt katuse, mistõttu kolmanda korruse keskküttega korteris langes õhutemperatuur üheksa soojakraadini, kirjutab Postimees.

Kodus aasta ja üheksa kuu vanust tütart kasvatav ja teist last ootav Eva Maria Metsik ütles, et nende pere kolmanda korruse korteris on temperatuur langenud üheksa soojakraadini.

Et hiljuti keskkõrvapõletikku põdenud laps saaks siiski soojas toas olla, on pere ühte tuppa paigaldanud kaks soojapuhurit ja ühe radiaatori.

Lisaks katuse ja pööningu lammutamisele on ligi kaks nädalat kestnud tööd tekitanud pragusid korteri kolme toa lagedesse.

Eva Maria abikaasa, samas majas elav endine riigikogulane Tõnu Kõrda ja veel kaks korteriomanikku on pöördunud abi saamiseks nii linnaametnike kui ka kohtu poole.

Maja pööningu omanik OÜ Astrodon kavatseb märtsiks katusekorrusele kolm korterit juurde ehitada ja on neile ka juba ostjad leidnud. Kahe-kolmetoaliste korterite hind jääb 740 000 ja 865 000 krooni vahele.

Astrodoni esindaja ja samal ajal Arco Vara Tallinna büroos töötav Rünno Sulg keeldus eile Postimehele selgitamast, miks firma on majaelanikud külma kätte jätnud.

Neli korteriomanikku on esitanud halduskohtusse kaebuse linnavalitsuse poolt mullu suvel väljastatud ehitusloa tühistamiseks, sest planeerimis- ja ehitusseadust eirates polnud selle väljaandmisel kindlaks määratud, kuidas ja kes teostab ehituse üle järelevalvet.

20. novembril jättis halduskohus elanike kaebuse rahuldamata ja samal päeval alustasid ehitajad katuseplekkide lahtikangutamist.

Kõrda ütles, et korteriomanikud olid poolteist aastat tagasi ümberehitusega nõus, sest eeldasid, et tööd tehakse suvel ja tõhusa järelevalve all.

?Maja on halvas korras ning on kahtlane, kuidas vundament mahukale juurdeehitusele vastu peab,? mainis ta.

Hetkel kuum