Ülo Toomsalu • 14. detsember 2001 kell 6:05

Maret Maripuu hindab Tallinna uut võimuliitu senisest tugevamaks

Tallinna linnavolikogu esimeheks tõusnud Maret Maripuu hindab tekkinud uut võimuliitu senisest tugevamaks, kuna Reformierakonna ja Keskerakonna koostöö Tallinnas sujub seni erimeelsusteta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Uus koalitsioon on senisest kindlasti koostöövõimelisem, sest me oleme suutnud Keskerakonnaga põhilistes koostööpunktides kokku leppida ja meie praegune koostöö on läinud ühegi tõrketa,? kinnitas Maripuu eile. Ta avaldas lootust, et uus koalitsioon suudab tuua Tallinna arengusse stabiilsuse, mida praegu ei ole.

?Tallinn vajab praegu eelkõige tegusid, sest poliitilist kemplemist on juba ennegi palju olnud,? lausus Maripuu.

Vastne volikogu esimees lausus, et uue võimuliidu prioriteediks on eelarve vastuvõtmine, kuid kindlasti mitte nii suure laenukoormusega, kui seda kavandas endine linnapea Tõnis Palts.

?Kindlasti tuleb eelarve laenuosa kärpida,? märkis Maripuu. ?Meie kokkulepe Keskerakonnaga oli, et lähtume eelarve tegemisel suvel vastu võetud eelarvestrateegiast, mis ei näe suurt laenu ette.?

Maripuu sõnul ei saa kindlasti Paltsu kavandatud mahus remontida koole ja kärpeid tuleb teha teedeehituse programmis. ?Tahame eelkõige lõpetada pooleliolevad objektid, mitte alustada uusi,? kinnitas Maripuu. Tema sõnul kavatseb uus võimuliit teha praeguses eelarvekavas kärpeid igas valdkonnas.

?Juhul kui kaasame uusi partnereid, on vaja mõlema koalitsiooni osapoole nõusolekut, kuid seni pole me kellegi kaasamist veel jõudnud arutada,? täpsustas Maripuu.

Volikogu esimees avaldus lootust, et Reformierakonna endiste koalitsioonipartnerite Isamaaliidu ja Mõõdukatega jäävad suhted heaks.

Hetkel kuum