Mootorlaev Tallinn on kujunenud poliitilise vägikaikaveo objektiks, sest keskerakondlik linnavalitsus võib Tallinna volikogult taodelda laeva müügiotsuse, mida pooldas isamaaliitlasest eksabilinnapea Liisa Pakosta, tühistamist.
Laeva ostja selgitati enampakkumisel eelmise aasta novembris. Tänaseni pole tehingut toimunud, sest ostja, OÜ Hansaconsult palus lepingu sõlmimiseks ajapikendust.
Tallinna linnavalitsuse elamumajandusameti müügi- ja hankeosakonna juhataja Udo Klopetsi väitel selgub lähipäevil, millal jõutakse Hansaconsultiga ostu-müügi lepinguni. Hansaconsulti esindaja Ivar Alt ei ole olukorra kommenteerimiseks telefonitsi kättesaadav.
Tallinna volikogu revisjonikomisjoni aseesimees Liina Tõnisson nentis, et kui ostu-müügi lepingule alla kirjutatakse, on protsess pöördumatu. Seda vaatamata asjaolule, et revisjonikomisjon saab oma akti laeva investeeritud raha kasutamise kohta valmis alles mitme nädala pärast. Tõnisson pidas võimalikuks, et uus linnavalitsus taotleb volikogult laeva müügi otsuse tühistamist.
Mootorlaeva Tallinn endine kapten Arvo Takking, kes on revisjonikomisjoni ekspert, ütles, et pooldab sihtasutuse moodustamist, mis säilitaks noortelaevastiku.
Enne müüki enampakkumisel töötas mootorlaeval Tallinn noortekeskus. Linnavalitsus põhjendas laeva müüki kuluka ülalpidamisega. Laeva remondiks investeeriti linna ja riigi eelarvest summasid, mille suurust volikogu revisjonikomisjon praegu selgitab. Mõnede allikate andmetel ületab see laeva müügist saadava 2,6 miljoni kroonise summa vähemalt kahekordselt. Muuhulgas remonditi laeva kere Balti Laevaremonditehases, kes andis sellele 10-aastase garantii.
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.