Ülo Toomsalu • 28. märts 2002 kell 6:43

Virumaa Teataja: Tuli hävitas puidufirma

Kahjutuli Näpi puidufirmas ER Frees jättis ettevõttest järele vaid kontoriruumid ja võttis töö kahekümnelt inimeselt, kirjutab Virumaa Teataja.

Eile varahommikul põles Rakvere külje all Näpil seni teadmata põhjustel maha angaar, kus osaühing ER Frees valmistas täispuidust mööblit.

Välisriikidesse täispuidust mööblit valmistanud osaühingu juhatuse esimees Erik Mägi tunnistas, et puidufirma põhimõtteliselt hävis. ?Tööta jäi üle kahekümne inimese,? ütles ta.

Erik Mägi hinnangul ei korva kindlustussumma tule tekitatud kahju. ?Kahjusumma on korvamatu,? ütles Mägi.

Juhatuse esimehe kinnitusel püüab ettevõte siiski tegutsemist jätkata. ?Teadmised ei hävinenud ja kuidagi tuleb edasi elada,? tähendas ta.

Lääne-Virumaa päästeteenistuse direktori asetäitja Tauno Suurkivi rääkis, et häirekeskus sai tulekahjuteate eile varahommikul kell 4.03 turvafirma vahendusel. ?Shelli bensiinitankla juurde Sõmeru teele olid leegid näha,? kirjeldas sündmuskohal käinud Suurkivi.

Et puidufirmad on päästeteenistuse kõrgendatud tähelepanu all, siis saadeti tuld kustutama korraga kuus päästeautot. Hiljem lisandus neile veel kaks.

Pritsimehed tule kustutamisel ohutuseeskirjade järgi angaari ei läinud, sest see toetus metallkarkassile, mis põlengus üles sulas ja kokku kukkus.

Maakonna päästeteenistuse tuleohutuse järelevalve osakonna juhataja Maido Nõlvak rääkis, et osaühingule ER Frees tehti läinud aastal ettekirjutus, mille järgi firma oleks pidanud päästeteenistust lähimast veevõtukohast teavitama. Paraku on ettekirjutuse nõuded tänini täitmata.

Nõlvak ei osanud öelda puidufirma põlengu põhjuseid. Need peab selgitama kriminaalmenetlus, mille päästeteenistus algatas suure varalise kahju tõttu.

Hetkel kuum