Ülo Toomsalu • 17. mai 2002 kell 6:49

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Juhul, kui maksuametil ei õnnestu tuvastada isikut, kes lekitas Hansapanga juhi Indrek Neivelti kohta ajakirjandusse salastatud andmeid, võib amet paluda süüdlase leidmiseks abi teistelt uurimisorganitelt.

Viiruslik meningiidi tõttu viibib Saaremaal Kuressaare haiglas seitse last, kuid ohtlikku haigusse nakatunud võib olla üle kümne.

Laevafirma Tallink saadab 22. mail esmakordselt Helsingisse reisile Balti mere suurima kruiisilaeva Romantika. Kahe aastaga ehitatud ja 2,2 miljardit krooni maksnud laev mahutab 2500 reisijat ja sellel asub enneolematu arv meelelahutuskohti, baare, pubisid ja diskoteeke.

Muuga sadamast varastatakse maksuvaba kütust kaks korda enam, kui näitab ametlik politseistatistika. Politsei on saanud tänavu Muugal toimunud kütusevarguste kohta alla viie avalduse. Nende kohaselt on kadunuks jäänud üle 50 tonni kütust 400 000 krooni väärtuses.

Postimees:

Kavandatav seadusemuudatus lubab igal tervel kuni 35aastasel naisel saada munarakudoonoriks ning võtta selle eest ka kompensatsiooni, mille suurus sõltub doonori ja viljastuskliiniku kokkuleppest.

Isamaaliidust lahkunud endine Tallinna linnapea Tõnis Palts on valmis augustis pürgima erakonna Ühendus Vabariigi Eest - Res Publica (ÜVE - RP) uueks esimeheks.

Uuest aastast jõustuva tulumaksuseaduse muudatuse järgi tasub dividende maksva ettevõtte väikeaktsionäriks olla füüsilise isikuna, sest sama kogust aktsiaid omaval ettevõttel tuleb hiljem väljamakseid tehes tasuda summalt tulumaksu veel kord.

Eesti suurima kaubanduskontserni ETK mullune 53 miljonit krooni ületav kahjum toob tumedad pilved keskühistu senise juhtkonna peade kohale, sest ettevõtte nõukogu ei välista nende väljavahetamist.

Pärnu Postimees:

Suur osa Pärnu hotellidest ja külalistemajadest on suvekuudel nädalavahetustel broneeritud, kuid leidub majutusasutusi, kus vabu tube veel piisab, sest kohtade tellimine on alles täies hoos.

Sakala:

Kui Riigikogu võtab vastu seaduse, mis Euroopa Liidu odava teravilja Eestisse sisseveo lõpetab, loob see siinsetele viljakasvatajatele paremad tingimused, kuid võib põhjustada ka leiva hinna tõusu.

Hetkel kuum