Ülo Toomsalu • 21. mai 2002 kell 6:09

EPL: Jesse kohale kandideerivad Peeter Mardna ja Eve Karmo

Sel suvel lõpeb haigekassa juhi Maris Jesse ametiaeg, tema kohale on kaheksa kandidaati.

Teiste seas kandideerivad ravimitootjate liidu tegevdirektor Eve Karmo, haigekassa Harju piirkonna juht Ado Viik ja sotsiaalministeeriumi kantsler Hannes Danilov, kirjutab Eesti Päevaleht.

Haigekassa juhi kohta, kelle kuupalk on ligi 40 000 krooni, soovivad ka arstide liidu juhatuse esimees ning kunagine Tallinna Magdaleena haigla peaarst ja Ida-Tallinna regionaalhaigla juhatuse esimees Peeter Mardna ning praegune Võru haigla juht Arvi Vask. Viimane oli aastatel 1996-1998 sotsiaalministeeriumis tervishoiu osakonna juhataja, seejärel asekantsler ning pereearstisüsteemi käivitaja.

Haigekassa juhatuse praegune esinaine Maris Jesse, kelle ametiaeg lõpeb 1. augustil, teist korda ei kandideeri. Samuti pole kandidatuuri üles seadnud juhatuse liige Toomas Palu, kes läheb tagasi Maailmapanka.

Eve Karmo sõnas, et ei soovi kandideerimisest enne rääkida, kui on käes aeg tulla avalikkuse ette.

?Aga kui kindlustatu ja endine haigekassa töötaja tahan öelda, et seda institutsiooni peaks muutma inimsõbralikumaks ja katsuma kindlustatute seas mainet parandada,? ütles Karmo. ?Selge on, et 13 protsendi sotsiaalmaksu eest ei saa kõiki probleeme lahendada. See oleks keeruline, kuid inimestega tuleb rääkida ning neid tuleb mõista.?

Personalifirma Ariko Reserv valib kaheksast kandidaadist välja viis, kelle esitab 3. juuniks juhatuse esimehe valimiseks moodustatud komisjonile. Komisjon esitab omakorda kandidaadid lõplikuks otsustamiseks haigekassa nõukogule, mis tuleb kokku 28. juunil.

Hetkel kuum