7. august 2002 kell 11:14

EL vastased: propagandistid kasutasid majandusanalüütikuid osavalt ära

Euroopa Liidu vastased kahtlustavad majandusanalüütikute ärakasutamist, et näidata Eesti liitu astumist positiivses valguses.

Liikumise Ei Euroopa Liidule juht Uno Silbergi ütlust mööda esitlesid küsitlejad Eesti 15 juhtiva majandusanalüütiku seas läbi viidud küsitluse varjus endale kasulikke seisukohti, sest küsitlustulemused ei näita Eesti majanduse tegelikke arenguid.

Silberg tõstab esile küsitluse suurt veaprotsenti, mis lubab tulemusi esitajale sobivalt tõlgendada. ?Vastuste vahemik lubab järeldada kõike ning üldhinnang on antud vist lakke vaadates ja isiklikele sümpaatiatele tuginedes,? selgitas Silberg.

Euroopa Liidu Infosekretariaat väidab küsitluse andmetele tuginedes, et Eesti keskmise palga kasv osutub Euroopa Liidus kiiremaks kui liidust välja jäädes. Palgakasvu põhjusena toob infosekretariaat välja majanduskasvu väidetava kiirenemise, seda eelkõige tänu abiprogrammidele ja suurenevatele välisinvesteeringutele.

Silbergi sõnul on EL aastani 2006 ühendust ülistavaks propagandaks Eestis ette näinud umbes 5-7 miljonit krooni. ?See summa on protsentuaalselt suurem kui teistele kandidaatriikidele, sest siin on palju ELi vastalisi.?

EL vastased kavatsevad häma ümberlükkamiseks korraldada augustis alternatiivse küsitluse. ?Kavatseme teha samasuguse küsitluse ja kummutada müüti Euroopa Liidu majanduslikust kasulikkusest,? ütleb Silberg.

Hetkel kuum