Asotsiaal leidis Tallinna prügikasti kõrvalt paberipaki, millel olid loetavalt kirjas turvafirma Lilto ligi 2000 kliendi andmed.
Paberitelt võis lugeda klientide nimesid, kontorite ja kodude aadresse ning paljude uste sissepääsukoode, kirjutab Postimees.
?Kui sellised andmed olid tõesti kuskil kättesaadavas kohas, siis tundub, et tegemist on väga ebaturvalise ja ebasoliidse turvafirmaga,? pahandas tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete nõunik Agnes Jürgens. ?Kuulame ära turvafirma-poolsed selgitused ja kaalume nendega koostöö lõpetamist.?
Tervisekaitseinspektsiooni pahameele põhjustas väljavõte prügikasti juures vedelnud paberitest, kus on must valgel kirjas, milliste koodidega pääseb sisse nende Paldiski maanteel asuvasse majja ees- ja tagauksest. Hoonesse, kus muu hulgas asub nende eriti ohtlike nakkuste labor.
Turvafirma Lilto juhataja Jaanus Mae väitel ei ole inspektsiooni hoone uksekoodidega ühelgi võõral siiski midagi peale hakata. Tabelites olnud koodide abil sai liikuda vaid tööpäeva ajal, kui hoone oli valve alt väljas. Muul ajal nende koodidega majja sisenemine oleks aga kohe käivitanud alarmi.
Sellest hoolimata tunnistas Mae, et tal on nii tervisekaitseinspektsiooni kui teiste tema firma klientide ees, kelle andmed tänavale sattusid, piinlik. ?Tunnistame eksimust ja raputame endale tuhka pähe,? lisas Mae. ?Töötame kogu selle baasi läbi ja võtame ühendust kõikide klientidega, kelle suhtes võib esineda turvariske.?
Paarikümnele lehele trükitud tabelid turvafirma Lilto klientide andmetega tõi umbes nädal tagasi Tallinna politseisse üks asotsiaal, kes väitis, et leidis need prügikasti kõrvalt kilekotist. Teatades, et temal pole koti sisuga midagi peale hakata, jättis ta õlle järele lehkava koti ja märjad paberid politseisse.