Ülo Toomsalu • 6. november 2002 kell 7:08

Sakala: Peep Aru juhitav Viljandi linnavalitsus jätkab seitsme liikmega

Eilsel Viljandi volikogu istungil 20 poolthäälega teiseks ametiajaks linnapeaks valitud Peep Aru jätkab endiste abilinnapeade toel.

27 volikogu liikmest oli eilsel istungil kohal 25, kellest 20 andis oma poolthääle ainsa linnapeakandidaadina üles seatud Arule. Kolm volikogu liiget olid Aru vastu ning kaks hääletussedelit loeti kehtetuks, kirjutab Sakala.

?Varem oli komme, et uuele linnapeale paneb auraha kaela eelmine linnapea, kuid nüüd oleks see natuke naljakas,? ütles volikogu esimees Arnold Kimber auraha Arule andes.

Peep Aru kinnitas, et ei lähtu linna juhtimisel inimeste vaadetest, vaid kaasab parimate tulemuste saamiseks kindlasti ka opositsiooni. Tema ettepanekul kinnitas volikogu seitsmeliikmelise linnavalitsuse, kuhu lisaks linnapeale ja kahele abilinnapeale kuulub neli lihtliiget.

Teist ametiaega on abilinnapead Helmen Kütt ja Karl Õmblus. Linnavalitsuse liikmeteks kinnitati Helve Luik, Ado Tomson, Urmas Suik ja Tiit Maisa, kellest kaks viimati nimetatut olid ka eelmises koosseisus.

Volikogu ei kiitnud heaks Isamaaliidu ja Res Publica esitatud parandusettepanekut, mille järgi oleks linnavalitsuse moodustanud viis inimest, nende hulgas üks abilinnapea. Isamaaliidu nimekirjas volikokku saanud Tarmo Looduse kinnitusel oleks sellise sammuga kokku hoitud pool miljonit krooni.

Hetkel kuum