ÄP fototoimetus • 13. november 2002 kell 22:00

Päevas sünnib veerandsada uut viirust

Sügisene antiviiruste müügi edetabel on püsinud suhteliselt muutumatu: keegi polnud oktoobris võrreldes septembriga kohta vahetanud. Enim litsentse müünud Trend Microl on Eestis kaks edasimüüjat, viimaste kuude kohta saatis oma andmed lisaks Stallionile ka teine edasimüüja Tregore, kes on müünud 525 litsentsi.

Oktoobris oli arvutites peamine pahategija Bugbear. ?Omapäraks oli Bugbearil veel tagauks, mille kaudu saab paha tekitaja nakatatud arvutit veebiliidese vahendusel hallata,? kirjeldab oktoobris kasutajaid üllatanud viirust BCS Infra viirusetõrjespetsialist Andrus Koka. ?Samuti oli Bugbearis sisse ehitatud klahvivajutuste salvestus, millega on võimalik paroole kätte saada.? Uued viirused koosnevad Andrus Koka sõnul mitmest osast ja nakatavad masinaid üsna efektiivselt ka siis, kui vaid üks arvuti kohtvõrgus on nõrgalt kaitstud või kaitsmata. Lappida tasub kindlasti Windowsi ning Linuxi turvaauke.

?Meie antiviiruste baasis on nüüd 60001 sissekannet,? kommenteeris selle aasta viiruserohkust Kaspersky Antiviruse importija Jevgeni Savitski. ?See tähendab, et sellel aastal oli umbes 27,4 uut viiruse sissekannet päevas, mis on palju rohkem, kui oli kõikidel eelmistel aastatel.?

Savitski nimetab oktoobri tähelepanuväärseimaks viirusesündmuseks järjekordse Linuxi ussi ilmumist. Seekordne uustulnuk kandis nime Mighty.

Stallion müüs oktoobris 1161 Trend Micro viirustõrjetoodete uut litsentsi. Põhiosa ehk 800 oktoobris müüdud litsentsidest läks haridusasutuste arvele.

Autor: ÄP

Hetkel kuum