Inno Tähismaa • 18. november 2002 kell 7:43

Neeme Jõgi: me pole valitsuse poole pöördunud Lacto-alase abipalvega

Piimaliidu juht Neeme Jõgi ütles, et piimaliit pole pöördunud valitsuse poole abipalvega Yagub Haidary piimafirma päästmiseks.

<pilt#NeemeJogi.jpg#Piimaliidu juht Neeme Jõgi.#97#175#0>

?See on täielik bullshit,? ütles Jõgi kommentaariks põllumajandusministeeriumi kantsleri Andres Oopkaupi väidetele <#tänases Äripäevas=http://www.aripaev.ee/2277/uud_uudidx_227701.html>. ?See ei vasta tõele. Meil pole ministeeriumiga mingit juttu olnud,? ütles Jõgi.

Jõgi, kes on ühtlasi Tallinna piimatööstuse juht, ütles, et temale näib, et valitsus otsib põhjendust Rapla Dairyle raha eraldamiseks. Jõgi lisas, et kuigi ta on konkurent, pole ta huvitatud Rapla Dairy, endise Lacto koolemisest. ?Ma pean õigeks, et Lacto jätkab, aga ei pea õigeks, et seda tehakse maksumaksja rahaga.?

Jõgi tõi oma väidete tõestuseks Lacto tegevuse, kus pettuste tõttu Euroopas müügiloata jäänud ettevõte peab leidma uusi turge kaugemates Aasia ja Aafrika riikides nagu Alzheeria, Araabia Ühendemiraadid, Egiptus, Iraak, Nigeeria, Niger, Sudaan ja Tshaad. ?Miks Eesti maksumaksja peab kinni maksma Sudaani ja Tshaadi heaolu?? küsis Jõgi.

Jõgi ütles, et Lacto omanikul Yagub Haidaryl on raha olemas. ?Haidary toob Eestisse täpselt niipalju kui vaja on,? ütles Jõgi. Ja kui ta raha ei too, tuleb hakata otsima, kuhu raha kadus, ütles Jõgi.

Hetkel kuum