26. november 2002 kell 10:09

Kolmandas kvartalis kasvas mobiiltelefonide müük maailmas ligi 8%

Analüüsiüksuse Gartner Inc. andmeil kasvas kolmandas kvartalis maailmas mobiiltelefonide müük võrreldes möödunud aastaga 7,8%.

Lõpptarbijatele müüdi kvartaliga 104,3 miljonit mobiiltelefoni, mida on rohkem kui prognoositi. Gartner sõnul kasvab nõudlus mobiiltelefonide järele ka neljandas kvartalis kui ka 2003. aastal.

Kolmandas kvartalis kasvas nõudlus mobiiltelefonide järele kõigis maailma kuues regioonis.

Esimest korda saavutas Nokia üle 50% turuosa Euroopas, Lähis-idas ja Aafrikas.

Maailma suurima mobiiltelefonitootja müügimaht kasvas aastataguse ajaga võrreldes 14% ning ulatus 37,4 mln mobiiltelefonini.See paisutas soomlaste lipulaeva turuosa 34%-lt 36%ni.

Gartneri vanemanalüütiku Ben Woodi sõnul aitas Nokia müüki Euroopas kasvatada uute värviliste ekraanidega telefonide müügiletulek, kuna praegu vahetavad 2000. aasta buumi ajal endale mobiiltelefone ostnud tarbijad endale kaasaegsemaid telefone.

Veel kuus kuud tagasi näis Nokia kasv olevat seiskunud, kuna suuruselt teine mobiiltelefonide müüja Motorola näitas nii häid müüginumbreid kui ka tooteid. Nüüd kasvas Gartneri sõnul Motorola müük vaid 2,4% ning ulatus 15 mln mobiiltelefonini. Põhjuseks T720 ja C330 mudelite viivitusega turule toomine ja ebakindel olukord oma peamistel turgudel USAs ja Hiinas.

Väga tugevalt on arenenud aga Samsung, kelle müügimaht kasvas kolmandas kvartalis 11,1 mln ühikuni ehk võrreldes eelmise aastaga 52%. Ettevõtte turuosa kasvas esimest korda üle kümnendiku, küündides 11%ni.

Siemens AG müügimaht kasvas 13% ning ulatus 8,1 mln mobiiltelefonini.

Tugeva languse tegi läbi Sony Ericssoni ühisettevõtte, mis müüs kvartaliga vaid 5 mln mobiiltelefoni, mida on 43% vähem kui möödunud aasta samal ajal.

Kuuendale kohale tulnud ettevõttest müüs Sony Ericsson vaid neljandiku võrra rohkem mobiiltelefone, kuid antud kohale jäänud ettevõtte nime Gartner ei avaldanud.

Hetkel kuum