Kaja Koovit • 11. aprill 2003 kell 12:29

Nissan lubab kasumiprognoosi ületada

Nissan Motor loodab märtsiga lõppenud majandusaastal varasemad kasumiprognoosid ületada, teatas ettevõtte president Carlos Ghson.

The Wall Street Journal kirjutab, et Ghsoni sõnul peaks majandusaasta tegevuskasum ületama varem prognoositud 720 mld jeeni (87,1 mld krooni) piiri, mis tähendaks võrreldes aasta varasemaga 47% kasvu.

?Me ei ole veel lõplikke kokkuvõtteid teinud, kuid võite oodata 720 miljardist jeenist suuremat tegevuskasumit,? lausus Ghson.

Ettevõtte tegevusmarginaalid peaksid samuti ületama esimesel poolaastal saavutatud 10,6 protsendi piiri.

Ghson tunnistas, et Nissan ei suutnud eelmisel majandusaastal maailmas müüa plaanitud 2,84 miljonit sõidukit, sest USAs jäi müük oodatust kehvemaks.

1990-ndatel peaaegu pankrotiga lõpetanud pidanud Nissan alustas restruktureerimiskava, kui nüüd ettevõttest 44,45% kontrolliv Prantsuse Renault tegi firmasse kapitalisüsti ning saatis 1999.aastal Ghosni Nissani ettevõtmisi parandama.

Nissan jõudis kolmeaastase restruktureerimisplaaniga ühele poole märtsis ehk aasta kavadest varem ning asus uue plaani kallale, mis näeb ette müügi laiendamist ning kulude kokkuhoidu.

Hetkel kuum