Ülo Toomsalu • 3. september 2003 kell 6:07

PM: Eesti Energia otsib oma varale kindlustajat

Eesti Energia kuulutas välja riigihanke riskide kindlustamiseks ligi 40 miljardi kroonises mahus.

Eesti Energia otsib Aon Eesti Kindlustusmaakleri abil elektrijaamade, ülekandevõrkude ja ülejäänud vara kindlustajat ning lisaks soovib osta ka ärikatkestus- ja vastutuskindlustust, kirjutab Postimees. Aastane kindlustusmakse võib küündida üle 50 miljoni krooni.

Praegu kehtivates poliisides ulatub Eesti Energia kindlustuskate 45 miljardi kroonini, mille eest maksti kokku 60,6 miljonit krooni. Energiafirma on kindlustanud elektrijaamade ja põhivõrgu vara ning ärikatkestuse, lisaks omatakse kogu ettevõttele vastutuskindlustust.

«Praegu on kindlustusturul huvitav seis, sest neli-viis aastat kestnud järsk hinnatõus on peatumas ning me loodame, et samade riskide kindlustamise eest tuleb vähem maksta,» kommenteeris Eesti Energia riskihalduse koordinaator Ülar Aasmann.

Sõltuvalt pakkumistest otsustab Eesti Energia, milliseid riske tasub ja milliseid ei tasu kindlustada. Eelkõige kaheldakse jaotusvõrkude kindlustamise mõttekuses, millest on seni ka loobutud.

«1998. aastal, kui hinnad olid odavad, siis oleks tasunud seda kaaluda, kuid praegusel juhul tähendaks see kindlustuskulude mitmekordset kasvu,» märkis Aasmann. «Tahame kaitsta end katastroofide vastu, mille tulemus oleks meile majanduslikult täiesti talumatu, kuid väikeste kahjude osas, mille ennustatavus on küllalt hea, on kindlustus kõige kallim riski maandamise viis ja me katsume seda kasutada nii vähe kui võimalik.»

Hetkel kuum