Eesti Töötukassa on saanud kaheksa kuuga 7054 hüvitisetaotlust, neist augustis laekus 792.
Töötuskindlustushüvitise taotlusi on Töötukassa kaheksa kuuga saanud 6828, neist augustis 771. Enim taotlusi on laekunud Tallinnast ja Ida-Virumaalt, vastavalt 2147 ja 1468. Rahuldatud on 6619 taotlust ja mitterahuldatud taotlusi on 201. Maksmise lõpetamise otsuseid on tehtud 1831.
Töötuskindlustushüvitisteks on määratud 70,9 miljonit krooni.
Töölepingute kollektiivse ülesütlemise hüvitise taotlusi on esitatud kaheksa kuuga 102 ja need puudutavad 2731 inimest. Rahuldatud taotlusi on 94 ja need puudutavad 2607 inimest. Mitterahuldatud taotlusi on 6 ja need puudutavad 60 inimest. Töölepingute kollektiivse ülesütlemise hüvitisteks on määratud 19,5 miljonit krooni.
Tööandja maksejõuetuse hüvitise taotlusi on esitatud Töötukassale 124 ja need puudutavad 1566 inimest. Rahuldatud taotlusi on 116 ja need puudutavad 1326 inimest. Mitterahuldatud taotlusi on 1 ja see puudutab 12 inimest.
Maksejõuetuse hüvitisteks on määratud 14,8 miljonit krooni.
Lisaks on Töötukassa maksnud hüvitistelt sotsiaalmaksu 20,1 miljonit krooni.
Kui ettevõtted viivad läbi kollektiivseid koondamisi, siis on neil võimalik saada Töötukassalt hüvitist, mis rahaliselt kergendab oluliselt firma kulutusi koondamisel.
Hüvitist saab juhul, kui tööleping lõpetatakse või teenistusest vabastatakse 30 päeva jooksul vähemalt:
- 5 töötajat, kui tööandja annab tööd kuni 19 töötajale;- 10 töötajat, kui tööandja annab tööd 20-99 töötajale;- 10% töötajatest tööandja juures, kes annab tööd 100-299 töötajale;- 30 töötajat, kui tööandja annab tööd vähemalt 300 töötajale.
Tööandja poolt töölepingu seaduse alusel makstavat töölepingu lõpetamise hüvitist või avaliku teenistuse seaduse alusel makstavat teenistusest vabastamise hüvitist vähendatakse Töötukassast väljamakstud hüvitise võrra. Töötukassa poolt makstava hüvitise suurus sõltub sellest, kui kaua on kestnud töötaja pidev töösuhe selle tööandja juures.
Tööandja maksejõuetuse hüvitist taotleb Töötukassalt pankrotihaldur või ajutine pankrotihaldur. Töötukassa vaatab halduri avalduse läbi, kontrollib taotletava summa põhjendatust ja teeb otsuse hüvitise määramise või määramata jätmise kohta hiljemalt kümnendal päeval avalduse vastuvõtmise päevast arvates.
Töötuskindlustushüvitisele on õigus inimesel, kes on end töötuna arvele võtnud ning kel on kindlustusstaaži vähemalt 12 kuud. Hüvitisele ei ole õigust inimesel, kes lõpetas töötamise omal algatusel, välja arvatud juhul, kui tegemist oli tööandjapoolse lepingutingimuste rikkumisega. Samuti ei ole õigust hüvitisele inimesel, kes lahkus ametist poolte kokkuleppel või kellega lõpetati töösuhe tema enda süü tõttu. Kõikidel muudel juhtudel on inimesel õigus saada töötuskindlustushüvitist.