Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2003 kell 6:12

PM: Politsei loobus kalalaeva huku kulukast uurimisest

Keskkriminaalpolitsei lõpetas riigile rohkem kui 100 000 krooni maksma läinud kalalaeva Katrin huku uurimise, sest laevavrakki ei suudetud üles leida.

Tallinna prokurör Hinge Brand lubas kolm aastat tagasi kahtlastel asjaoludel uppunud kalalaeva huku uurimiseks algatatud kriminaalasja esmaspäeval lõpetada, sest selle edasine menetlemine pole vrakita võimalik, kirjutab Postimees.

Keskkriminaalpolitsei algatas Katrini uppumise uurimiseks kriminaalasja 2001. aasta veebruaris, kuna tekkis kahtlus, et laeva meeskond võis aluse kindlustusraha kättesaamiseks ise uputada.

Järgnes Eesti politsei ajaloo üks omapärasemaid ekspertiise, mille käigus tuli politseil minna tõendite saamiseks sügavale merepõhja. Uuringud läksid maksma ligikaudu 300 000 krooni, millest poole maksis kinni politsei ning teise osa tasus laeva kindlustanud firma.

Esimesed uurimisretked tehti mullu suvel, kui meremuuseumi laev Mare soneeris vraki leidmiseks läbi kolm ala. Esiteks piirkonna, kus Katrin laevapere sõnul uppus, siis koha, kus laev kaldaradari ekraanilt kadus. Laeva ei leitud, kuid jäi veel võimalus, et see võib asuda juba läbiotsitud alade vahel, kus mere sügavus on kuni 150 meetrit.

Et Eestis nii pikka soneerimiskaablit pole, kaasati uuringutesse Rootsi mereuuringute laev Altair. Ka nende otsingute jooksul ei saadud viidet vrakile.

Meeskonnaga laevaõnnetusest eluga pääsenud kalalaeva Katrin kapten aga ütles , et ükski normaalne inimene ei hakkaks enda ja meeskonna elu niimoodi ohtu seadma.

Hetkel kuum