Parmalati kriis on raputanud kogu Itaaliat, kusjuures rahandusminister Giulio Tremonti hoiatas, et Parmalatist võib saada Euroopa Enron.
Itaalia peaminister Silvio Berlusconi aga andis mõista, et valitsus tuleb raskustes meiereikontsernile appi.
Läinud nädalal Parmalati juhtimise üle võtnud kriisiekspert Enricon Bondi on kogu nädalavahetuse otsinud firma juristide ja nõunikega võimalusi tootmise kaitsmiseks ja jätkamiseks, kuni segadus firma finantsides selgineb, kirjutas The Guardian.
Itaalia meiereikontsern Parmalat võib sel nädalal paluda pankrotikaitset, kuna on alust arvata, et auk bilansis on suurem kui firma reedel tunnistas. Kartused, et Parlmalat võib kohuda Euroopa suurimaks firmaskandaaliks tekkisid, kui firma, mis väitis enesel olevat 4,2 miljardit eurot, lükkas 8. detsembril edasi võlakirjade tagasiostmise summas 150 miljonit eurot ning suutis oma kohustused täita vaid kriisiabiga pankadelt ja valitsuselt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Läinud nädalal tunnistas Itaalia suuruselt kaheksas 36 000 töötajaga ettevõte, et dokumendid, mille järgi Parmalati Caymani saartel asuval tütarfirmal Bonlat Financiang Corporation oli arvel 4 miljardit eurot, olid võltsitud.
Uued küsimused firma rahalisest seisust kerkisid, kui Itaalia päevaleht Corriere della Sera kirjutas nädalavahetusel, et firma ei ole tegelikult tagasi ostnud 2,9 miljardi euro väärtuses võlakirju nagu dokumentides kirjas. Kui see tõsi on, halvendab see Parlmalati finantsseisu veelgi.
Algatatud on ka kriminaalasi, et selgitada välja raha olemasolu tütarettevõtte arvel kinnitanud dokumendi päritolu, kirjutas Corriere della Sera.
Kartused, et Parlmalat võib kohuda Euroopa suurimaks firmaskandaaliks, tekkisid kui firma, mis väitis enesel olevat 4,2 miljardit eurot, lükkas 8. detsembril edasi võlakirjade tagasiostmise summas 150 miljonit eurot ning suutis oma kohutused täita vaid kriisiabiga pankadelt ja valitsuselt.
Aastal 1961 asutatud Parmalatil on kokku 39 tootmisüksust. Firma müüb oma toodangut 30 riigis. Aastal 2002 oli Parmalati käive 7,6 miljardit eurot.