Ülo Toomsalu • 16. jaanuar 2004 kell 6:14

PM: Haiglad jäävad riigi sponsorlusest esimestena ilma

Sportlaste rahastamine riigiettevõtete rahakotist on võimalik ka pärast kavandatavate piirangute jõustumist, ent haiglate toetamine muutub võimatuks.

Valitsuses eile heaks kiidetud seaduseelnõu lubab riigiosalusega ettevõtetel sponsorlusega tegelda vaid juhtudel, kui see on marketingialaselt vajalik ettevõtte finantseesmärkide saavutamiseks, kirjutab Postimees.

See tähendab, et riigiettevõtete rahakotile on tulevikus kõige parem ligipääs sportlastel jt avalikel meelelahutajatel, kellel on head võimalused oma sponsoritele reklaami teha.

«Näiteks Eesti Loto saab ärilist kasu, kui Kristina ?migun teda reklaamib,» tõi näite rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Annika Loigu.

Lisaks spordile on toetamine endiselt mõeldav ka rahvakultuuri jms vallas.

Loigu nentis samas, et näiteks haiglate toetamist on raske mahutada ettevõtte ärieesmärkide täitmise alla, mistõttu haiglad peavad arvestama riigilt vaid üldisest eelarvest saadava rahaga, mis pidevalt suureneb.

Kahel viimasel aastal on tervishoiusfäär riigiettevõtetelt toetusi saanud kõigest 1,1 miljoni krooni väärtuses. Hädalistele haiglatele on sellegi napi raha äralangemine siiski suur löök.

«Loodame, et mõningaid projekte toetatakse ikka edasi ning üheks neist on haiged lapsed,» ütles Tallinna lastehaigla juhatuse esimees Merike Martinson.

Lastehaigla on aastaid saanud 300 000 - 400 000 krooni suurust toetust Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsilt.

Et riigifirmade sponsortegevus on sattunud halba valgusse, on lastehaigla juba kaotanud oma teise suursponsori Tallinna Sadama.

Hetkel kuum